Догори
Дати відгук

Як оновився цифровий додаток для самоізоляції та за які порушення тепер можна отримати покарання

Застосунок тепер дозволяє покинути місце самоізоляції, щоб вигуляти домашнього улюбленця чи сходити в аптеку

1 хв на прочитання02 Грудня 2020, 11:03
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Днями оновився додаток “Вдома” - інструмент, який допомагає владі слідкувати за тим, як хворі на коронавірус українці дотримуються самоізоляції. Що змінилося розповів 2 грудня на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Руслан Кучер.

“Людина, що має перебувати на самоізоляції, встановлює додаток і фотографує себе з певною періодичністю, програма звіряє фотографію особи з "еталонною" і накладає геолокацію. В разі відсутності людини в заявленому місці, інформація надходить до поліції”, - прокоментував Кучер принцип дії застосунку.

Він також уточнив, що саме днями змінилося в функціоналі додатку.

Зокрема, з'явився таймер на 24 години для прибуття до  місця самоізоляції. Тепер є дія "Покинути місце самоізоляції" для того, щоб, до прикладу, вийти з собакою, сходити в аптеку, поїхати на тестування. 

До того ж, розробники збільшили термін верифікації (підтвердження, - ред.) особи з 15 до 20 хвилин. Саме стільки часу є в людини, щоб зробити своє фото та завантажити його в застосунок. 

У новій версії застосунку тепер надходить офіційне сповіщення при отриманні негативних результатів ПЛР-тестів. Крім того, з'явилася можливість проінформувати владу про контактних осіб, які спілкувалися з хворим на коронавірус.

Як ми писали раніше, громадяни України, які повертаються з країни "червоної зони", повинні пройти самоізоляцію протягом 14 днів, встановивши в себе додаток “Вдома”, але за бажанням можна також пройти ПЛР-тестування. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.