Догори
Дати відгук

Як діабетикам ефективно контролювати апетит

Насамперед, контролюйте цукор у крові.

1 хв на прочитання26 Вересня 2022, 09:36
Поділитись:

Щоб припинити об'їдатися, потрібно передусім зрозуміти причини. Їх може бути кілька.

Одна з причин переїдання при діабеті – падіння цукру в крові, яке виникає через надто рідкісне харчування. Проміжки між їжею великі, і цукор падає. Йде викид кортизолу, адреналіну та норадреналіну. Печінка викидає глікоген, виникає дике відчуття голоду, пише «Країна Здоров`я»

Також переїдання може бути результатом неправильно підібраної терапії цукрового діабету. Як правило, найчастіше йдеться про надто високі дози призначених для лікування препаратів.

Величезне значення має і режим харчування, склад вашого раціону. Наприклад, якщо в ньому мало білка, який є основним будматеріалом для організму, вам постійно хочеться їсти.

Вуглеводи також необхідні організму, але потрібно віддавати перевагу повільним, складним. Без вуглеводів цукор падатиме постійно, викликаючи відчуття голоду. В результаті ви будете їсти постійно.

Неконтрольоване харчування також викликає порушення харчових звичок та поведінки. Коли білків і повільних вуглеводів мало, а простих вуглеводів багато, на додаток нестача вітамінів і міненалів - дає збій весь харчовий ланцюжок.

Як зупинити цей процес поглинання їжі? Насамперед, контролюйте цукор у крові. Не допускайте різких стрибків, це запорука того, що голод стане контрольованим.

Якщо хочете зробити перекушування, заплануйте його перед фізичним навантаженням. Це дозволить уникнути гіпоглікемії.

Харчуйте повноцінно. У раціоні мають бути білки, вуглеводи, жири, мінерали, вітаміни.

Підбирайте разом із лікарем якісні методи терапії, яка допоможе утримувати цукор на одному рівні, без різких перепадів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.