Догори
Дати відгук

Взимку Європа обійдеться без російського газу – Bloomberg

Китай і азіатські ринки, що розвиваються, ймовірно, зіткнуться зі зниженням імпорту.

1 хв на прочитання27 Вересня 2022, 20:20
Поділитись:

Європа активно імпортувала скраплений природний газ, це означає, що взимку вона матиме достатньо палива, щоб компенсувати постачання з росії.

Про це пише "Слово і Діло", з посиланням на  Bloomberg NEF.

За даними видання, взимку Європа може імпортувати майже на 40% більше СПГ, ніж роком раніше. А наступного літа регіон може збільшити закупівлі приблизно на 14% для відновлення втрачених запасів.

Поряд із падінням попиту через вищі ціни на енергоносії цих поставок достатньо, щоб компенсувати повну зупинку потоків у російських трубопроводах з 1 жовтня.

Щоб отримати додаткове паливо, європейським покупцям необхідно буде придбати на спотовому ринку СПГ на 90% більше, ніж вони отримали за довгостроковими контрактами, що посилить конкуренцію з Азією. Це підтримає світові ціни на газ, які різко зросли з того часу, як Європа прагнула зменшити свою залежність від росії.

«Підвищені спотові ціни на СПГ зберігатимуться, оскільки Європі необхідно підтримувати всі доступні поставки СПГ, залишаючи дуже мало для Азії», – йдеться в повідомленні BNEF. Китай і азіатські ринки, що розвиваються, ймовірно, зіткнуться зі зниженням імпорту.

За відсутності постачання російського газу очікується, що Європа імпортує 40 мільйонів тонн СПГ цієї зими і трохи більше влітку для поповнення запасів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго