Догори
Дати відгук

Вже 41 добу триває підземний протест гірників шахти "Жовтнева"

1 хв на прочитання13 Жовтня 2020, 14:12
Фото з Фейсбуку М.Волинця Фото з Фейсбуку М.Волинця
Поділитись:

21 гірник шахти «Жовтнева» залишається під землею на знак протесту проти низької оплати роботи та при цьому безпрецедентно небезпечних умов праці. Це вже 41 доба у підземеллі.

"Ситуація стабільно критична. Центральна влада мовчить, спостерігає. Гарант Конституції зустрічається зі своїм польським колегою, уряд якого буквально декілька тижнів тому вступив в перемовини з гірниками, які 4 доби протестували під землею... Цивілізовані відносини, до яких нашій владі як до Варшави рачки", —  повідомив лідер Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець у Facebook.

Він також зауважив, що звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля через загрозливу для життя та здоров’я 21 працівника шахти  ситуацію.

"Вимагаю, доки не сталося непоправне: втрутитись у ситуацію і дати доручення відповідним службам вжити негайних заходів для врегулювання критичної ситуації на КЗРК, вирішення проблем людей та врятувати їхнє життя. Терміново провести нараду щодо ситуації на КЗРК за участю представників Офісу Президента, Уповноваженої ВР з прав людини, профспілок та власників компанії", — деталізував Волинець.

Нагадаємо, 3 вересня у Кривому Розі залишилися під землею після зміни 29 шахтарів шахти  «Жовтнева». Вони вимагають від керівництва дотримуватися умов трудового договору, покращити умови праці, вчасно та повністю виплачувати зарплати, а також повернути пільгові списки. 

У свою чергу керівництво Криворізького залізнорудного комбінату не йде на поступки та погрожує страйкарям відкриттям кримінального провадження, санкціями та штрафами за зрив роботи шахти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.