Догори
Дати відгук

Високовольтні лінії можуть впливати на клімат Землі

Висновки були зроблені на основі супутникових даних

1 хв на прочитання07 Січня 2022, 16:00
Поділитись:

Питання передачі електроенергії від місця генерації до споживачів вивчалося у багатьох країнах і досі не викликало серйозних нарікань.  Але Китай, що дуже активно розвивається, в останні роки перевершив усі передові країни в галузі енергетики.

Зокрема, тут будуються лінії з напругою 800 кВ і навіть 1100 кВ, тоді як, наприклад, США максимальна напруга досягає 500 кВ. Поєднання високої напруги і дуже довгих ліній електропередач можуть створювати поля планетарного масштабу. У результаті на Землю спрямовуються заряджені космічні частки. Зокрема, не виключено, що такий потік часток відбувається вздовж вигинів електромагнітних ліній у Тихому океані. Існують також явища, які вказують на зміну густини заряджених частинок над територією Китаю.

Китайські вчені перевірили гіпотезу і виявили, що й справді мережі високовольтних ліній можуть впливати на щільність заряджених космічних частинок в іоносфері і навіть на магнітне поле Землі. Висновки були зроблені на основі супутникових даних, а також на основі збоїв зв'язку та показань GPS. Проблема ще не до кінця вивчена, але наслідки можуть бути серйозними – аж до глобальної зміни клімату.

До слова, в Україні змонтована перша 6-мегаватна вітротурбіна, висотою у 206 метрів.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.