Догори
Дати відгук

Вина з Євросоюзу мають мають стати доступнішими

1 хв на прочитання19 Жовтня 2020, 08:19
Image by Photo Mix from Pixabay Image by Photo Mix from Pixabay
Поділитись:

 Цьогорічний сезон для українських виноробів виявився одним з найгірших за останні десятиліття. Виною цьому є пізні різкі морози, які вдарили у квітні вже під час розвитку кущів.   З 2021 року Україна повинна ввести нульове мито на імпорт вина з Євросоюзу, згідно з Угодою про асоціацію. 

Що це означає для країни, як вплине на ринок, і наскільки може подешевшати пляшка європейського вина для українців, інформує expert.in.ua.

Як відомо, сьогодні імпортне мито на європейські вина становить 0,3-0,4 євро за літр. І експерти вважають, що  введення нульового мита негативно вплине на стан виноробної галузі України. Адже майже  95% українського вина продаються в ціновому сегменті до 100 грн, а зниження роздрібної ціни імпортних продуктів на 10-15 грн,   дасть можливість дешевому імпортному продукту замістити український продукт в даному сегменті.

Ідеться також  і про те, що ситуація ускладнюється через те, що в виноробних країнах Євросоюзу держава суттєво підтримує внутрішнє виробництво. Компенсаторний механізм і стимулювання не тільки виноробства, але і експорту - нормальна практика. Виноробні компанії в Італії, Іспанії, Франції, Молдові можуть отримати до 50%, а іноді і 70% компенсації виробничих витрат.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost