Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Втрати у батальйону величезні — близько 30 % особового складу, є люди, які буквально збожеволіли»: будні «армії ДНР»

«Втрати у батальйону величезні — близько 30 % особового складу, є люди, які буквально збожеволіли»: будні «армії ДНР»

Резервісти сидять у землі під ураганними обстрілами без надії дожити до темряви.

2 хв на прочитання28 Травня 2022, 18:38
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Колишній «ополченець» Олександр Жучковський, який почав займатися волонтерською діяльністю, підтримуючи «ДНР», розповів, як їздив із вантажем на лінію зіткнення на Запорізькому напрямку.

«Там більшість є резервістами. Ситуація в них, м'яко кажучи, плачна.

Хлопці майже місяць під ураганним обстрілом без можливості підняти голови. Села у потерть. Пересування на будь-якому транспорті тільки в темну пору доби — вдень шансів вціліти мало: миттєво змалює безпілотник і дасть меті ворожій арті. Нашої арти там зараз просто немає, тільки зрідка б'ють росіяни, які приїжджають на короткий час.

Тобто контрбатарейної боротьби немає майже взагалі і ворожі міномети, і РСЗВ відчувають повну безкарність», — розповідає Жучковський.

Він пояснює таку ситуацію тим, що, на думку воєначальників, це не пріоритетний напрямок, а отже, не вимагає великої концентрації сил і засобів, достатньо глухої оборони резервістів із легким стрілецьким озброєнням — «у них реально важче за ДШК нічого немає».

Жучковський розповідає, що ЗСУ здійснили одну спробу прориву. Цей локальний наступ було відбито «за допомогою рясного відчайдушного автоматно-кулеметного вогню по зеленці». Проте терорист констатує, що за місяць у батальйону величезні втрати — близько 30 % особового складу (хоча здебільшого пораненими). Є люди, які буквально збожеволіли — «таке трапляється серед невмотивованих непідготовлених резервістів».

«Утім, це звичайні будні війни, на жаль. Просто одним резервістам пощастило чергувати на безпечній приморській трасі на свіжому повітрі та свіжій рибі (докору тут немає, свіжомобілізованих краще ставити перевіряти документи, а не відправляти в пекло), іншим не пощастило жити в землі під ураганними обстрілами без надії дожити до темряви», — констатує Жучковський.

Тим часом, дорогі росіяни, звикайте до того, що наша територія буде постійно під обстрілами — Ігор Гіркін (Стрєлков).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.