Догори
Дати відгук

Водосховища Приазов’я: води мало, але на полив вистачить

Середній відсоток наповнення водосховищ - 87%

2 хв на прочитання07 Квітня 2020, 20:05
Поділитись:

Наразі середній відсоток наповнення водосховищ комплексного призначення в басейні річок Приазов’я складає 87%, що відповідає рівню минулого року. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства водних ресурсів.

«Бердянське водосховище, яке розташоване на р. Берда, станом на 30 березня наповнено на 93%. А саме це водосховище забезпечує водою відповідно до потреб водокористувачів м. Бердянськ Запорізької області», – йдеться у повідомленні.

Павлопільське водосховище, яке розташоване на р. Кальміус і є одним з основних регуляторів стоку в басейні річок Приазов’я на території Донецької області,  вже наповнено на 90%.

Гірша ситуація із Старо-Кримським водосховищем, яке розташоване на р. Кальчик. Воно наповнено на 80%. Саме це водосховище забезпечує водою м. Маріуполь. Накопичення та в подальшому розподілення водних ресурсів необхідне для потреб населення та промислових підприємств м. Маріуполь та м. Бердянськ.

«Основним пріоритетним напрямком діяльності БУВР (басейнове управління водних ресурсів, – ред.) річок Приазов’я на сьогодні є забезпечення роботи потужної водогосподарської інфраструктури, зокрема підготовка її до поливного сезону 2020 року та надання послуг для забезпечення якісного зрошення сільськогосподарських культур у басейні Приазов’я. Зокрема, завершуються ремонти гідротехнічного та електромеханічного устаткування насосних станцій державних зрошувальних систем», – повідомляють водники.

Вже розпочато заповнення Приазовського магістрального каналу. Днями розпочнеться наповнення інших магістральних каналів та трубопроводів для подачі води на полив відповідно до договірних зобов’язань.

На думку екологів, це, на жаль, не вирішує проблем азовських лиманів. Тому вони радіють завершенню робіт на так званій «прорві» - каналі, який з’єднав Азов з Молочним лиманом, в якому нагулюються велика кількість азовської риби, зокрема, пелінгас.

«Добре, що завершено будівельні роботи з’єднувального каналу та бун між Азовським морем та Молочним лиманом, які не будуть давати можливості вітрам наганяти пісок до перешийку каналу. Після відкриття сполучення з Азовським морем Молочний лиман поступово наповнюється водою», – повідомив GreenPost заступник директора Приазовського національного природного парку Валерій Санько.

Як вже писав GreenPost, від початку лютого і до сьогодні на річках басейну Приазов’я відмічалися незначні коливання рівнів води з перевагою спаду. Наразі поточні рівні води річок Приазов’я переважно нижчі за середні багаторічні показники. Екологи відмічають, що через проблеми з водністю річок ще гострішими стають проблеми азовських лиманів, які мають наповнюватися водою цих річок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Законопроект Контроль Промислового Забруднення Відходи
Рада прийняла за основу законопроект про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення
1 хв на прочитання12 хвилин тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Живопліт із гортензій: цікава ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання5 годин тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитання6 годин тому
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання7 годин тому
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання8 годин тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора