Догори
Дати відгук

Внаслідок знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів

Збитки в галузі меліорації обчислюються десятками мільярдів гривень.

1 хв на прочитання23 Лютого 2024, 09:15
Зариблення водосховища | товстолоб | короп Зариблення водосховища | товстолоб | короп
Поділитись:

Збитки рибного господарства України внаслідок знищення Каховського водосховища перевищили 9,8 млрд грн.

Про це повідомив т.в.о. голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Ігор Клименок, представляючи в Укрінформі публічний звіт про роботу агентства за 2023 рік.

Руйнування греблі, за його словами, стало справжньою катастрофою для рибної галузі. І не лише через загибель біоресурсів та втрату водного плеса.

“На цьому водосховищі розташовані два державні рибовідтворювальні заводи. Це Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді частикових риб (забезпечував щорічне вселення 13,4 млн екземплярів цінних видів риб - ред.) та Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика (2,6 млн екземплярів мальків цінних видів риб, у тому числі 1,6 млн - осетрових - ред.)

Тепер же їхнє (підприємств - ред.) існування взагалі під загрозою. З урахуванням цього, збитки рибного господарства України внаслідок надзвичайної події попередньо оцінюють у понад 9,8 млрд грн”", - зазначив Клименок.

Він також додав, що руйнування греблі Каховської ГЕС завдало величезної шкоди системі меліорації земель в Україні.

“Каховське водосховище було перлиною рибного господарства та джерелом живлення для найбільшої системи зрошення у Європі - 26 зрошувальних систем, які забезпечували водою 584 тис. га. Щорічний забір води для зрошування сягав 550 млн кубометрів. Тож збитки в галузі меліорації обчислюються десятками мільярдів гривень”, - додав керівник Держрибагентства.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.