Догори
Дати відгук

Вірусолог: після коронавірусу кашель може тривати 4 тижні

А у деяких випадках, кажуть британські медики, й більше року

1 хв на прочитання07 Травня 2020, 15:55
Фото Shutterstock / Fotodom Фото Shutterstock / Fotodom
Поділитись:

Після лікування коронавірусу відновлення організму людини може тривати довше тижня, а у деяких, особливо складних випадках, довше року. До такого висновку дійшли медики з Центру післяопераційної допомоги у Великій Британії, повідомляє BBC.

Слабкість та втома, за їхніми словами, мають змінитися нормальним станом за тиждень після одужання. Водночас кашель може тривати ще декілька тижнів. Фізичне відновлення після лікування важкохворого на Covid-19, як правило, займає від двох до восьми тижнів. Під час більш серйозних форм хвороби на одужання може піти більше року.

Чи реальне таке довге відновлення організму після перенесенного коронавірусу GreenРost розповіла Алла Мироненко, вірусолог та завідувачка відділу респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського.

"Чим важче проходило захворювання, тим довше після одужання триває відновлення організму. Підвищена втомлюваність, головний біль та поганий апетит можуть тривати кілька тижнів. А от кашель щоранку може спостерігатися ще 3-4 тижні після одужання. Також коронавірус може привести до загострення хронічних хвороб", - зазначила вірусолог Алла Мироненко.

Британські медики радять відмовитися від куріння, вживати менше алкоголю та робити більше фізичних вправ для найшвидшого відновлення після Covid-19.

Нагадуємо, вірусолог розповіла, коли епідемія ослабне в Україні.

Тим часом, МОЗ повідомило, що медики заражаються коронавірусом через погане фінансування.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.