Догори
Дати відгук

Вінницьких посадовців підозрюють у незаконній вирубці лісу на майже 90 млн грн

Незаконні рубки відбувалися протягом 2019-2021 років.

1 хв на прочитання03 Жовтня 2022, 13:59
Поділитись:

Працівники ДБР повідомили про підозру п’ятьом посадовцям лісової галузі у Вінницькій області, які дозволили незаконні вирубки лісу на території Крижопільського лісгоспу.

Середи них: один із заступників начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, начальник одного з відділів цього управління, один із керівників «Крижопільського лісового господарства», головний лісничий та інженер цього лісгоспу.

Незаконні рубки відбувалися протягом 2019-2021 років. Дозволи працівникам лісгоспу видавали посадовці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

При цьому не проводилась, як того вимагає законодавство, оцінка впливу на довкілля, яку учасники схеми навмисно «забули» провести.

У результаті було незаконно зрубано 13 тисяч дерев, в тому числі цінні та рідкісні породи. Вартість завданих державі збитків становить 87 млн гривень.

Посадовцям повідомлено про підозру за фактом умисного вчинення працівником правоохоронного органу дій, які виходять за межі його повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька обласна прокуратура.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.