Догори
Дати відгук

Вікна-вбивці для котів: про що застерігають екоактивісти

Більшість людей досі не знає, що вертикальне провітрювання смертельно небезпечне для кішок.

2 хв на прочитання17 Травня 2022, 23:01
Поділитись:

Металопластикові вікна з кожним роком дедалі більш поширені, але, маючи вдома кота, слід враховувати, що провітрювання в режимі шпарини можуть закінчитися смертю вашого чотирилапого улюбленця. Про те, чому так відбувається, розповідає спеціалізований Телеграм-канал «Здорові кішки».

Що відбувається з допитливим котиком, господарі якого використовують вертикальне провітрювання? Він намагається влізти в ширшу частину отвору, щоб потрапити на інший бік (наприклад, із кімнати на балкон), або стрибає за комахою, не може зачепитися за пластик кігтями і потрапляє в пастку — скочується вниз, застрягаючи в найвужчій частині отвору для провітрювання. Внаслідок чого йому:

  • перетискає життєво важливі органи та кровоносні судини або одночасно шию, і він задихається;
  • ламає хребет або лапи (і якщо лапи ще можна відновити, то зламаний хребет — це паралізована кішка, яка не здатна нормально пересуватися, багатьом з них довічно потрібно віджимати сечу руками тощо).

Навіть якщо зняти котика, що провисів якийсь час, далеко не завжди вже вдається його врятувати, оскільки процеси вище вже запущені.

В інтернеті маса історій, де господарі розповідають, як їхній улюбленець помер болісною смертю саме таким чином, а в коментарях до таких постів зазвичай ще більше схожих історій.

Уберегтися можна лише:

✔ не користуючись вертикальним провітрюванням — просто відчиняйте вікно на себе з фіксатором або без (і звичайно, з дуже міцними сітками на вікнах);

✔ встановивши спеціальні бічні захисні ґрати-панель.

Нагадаємо також, що фото рудого кота з Бучі облетіло весь світ, ставши символом життя.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.