Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Військовий конфлікт в Україні завершиться розпадом РФ, і Заходу слід готуватися до цього вже зараз — Hudson Institute

Військовий конфлікт в Україні завершиться розпадом РФ, і Заходу слід готуватися до цього вже зараз — Hudson Institute

Майбутні історики описуватимуть вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року як завершення розпаду СРСР.

2 хв на прочитання16 Січня 2023, 19:18
Одна з популярних карт розпаду РФ Одна з популярних карт розпаду РФ
Поділитись:

Коли закінчиться військовий конфлікт в Україні, невідомо, але, найімовірніше, це означатиме розпад РФ. Кордони РФ, швидше за все, через 10 або 20 років не виглядатимуть на карті так, як зараз. Політикам треба розпочати планувати нову геополітичну реальність на євразійському континенті. Про це йдеться в аналітиці Hudson Institute. Наведемо деякі важливі тези.

Майбутні історики, швидше за все, описуватимуть вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року як найважливіший, якщо не останній момент розпаду Радянського Союзу.

✔ Після розпаду РФ США повинні переслідувати ряд досяжних цілей, вузько орієнтованих на американські національні інтереси. І не витрачати даремно ресурси, намагаючись перетворити російське суспільство, економіку чи уряд на демократію західного зразка.

✔ Ніхто не знає, якою стане Росія після Путіна. Тому США та партнери повинні вжити заходів щодо пом'якшення, маргіналізації, стримування і, за необхідності, поразки Росії в найближчому майбутньому.

✔ Москва ніколи не відмовиться від імперських задумів щодо Східної Європи. США та НАТО повинні ґрунтувати свою стратегію на цьому припущенні.

✔ РФ складається з 83 регіонів. Після її розпаду слід очікувати, що деякі з них проголосять незалежність. США треба працювати з партнерами, щоби скоординувати відповідь на ці заклики до самовизначення.

✔ Розпад РФ, швидше за все, призведе до внутрішньої боротьби між центрами сили. В інтересах Америки, щоб бойові дії та конфлікти залишалися всередині нинішніх кордонів РФ.

✔ Тисячі одиниць ядерної зброї РФ, поряд з її програмами хімічної та біологічної зброї, становлять загрозу для глобальної стабільності.

✔ Для таких країн, як Грузія й Україна, головним каменем спотикання стали тиск та озброєна агресія з боку Росії. Якщо РФ розпадеться, ЄС та НАТО мають розглянути питання щодо прискорення процесу членства для окремих країн.

✔ Через вторгнення Росії на Україну вплив Москви у певних частинах світу вже зменшився. Якщо РФ обрушиться, постраждають також держави-клієнти Кремля та проксі-сили на Близькому Сході та в Африці. США мають вже зараз почати працювати з партнерами над розробкою стратегії посилення впливу Заходу у регіонах, де вплив Росії знижується. Успіх України на полі бою проти Росії може надати єдину можливість повернути Росію в її геополітичні рамки на ціле покоління.

Тимчасом для російських патріотів нічого страшнішого за перемогу Росії в цій війні бути не може — російський експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
«За один день спалили більше, ніж випустили за місяць»: експерт розповів, на скільки треба поділити обіцяні Путіним 1600 танків
3 хв на прочитання3 години тому
Крим. Image by chief39 from Pixabay
В окупованому Криму до курортного сезону хочуть відкрити залізничне сполучення з Білоруссю
2 хв на прочитанняВчора
Користь санкцій: у Росії курсанти авіаційного інституту не могли довчитися через відсутність деталей для авіатехніки
1 хв на прочитанняВчора
Викрадений росіянами з херсонської колонії Олександр Федоренко. Emile Ducke, The New York Times
Шлях через п'ять країн і п'ять в'язниць, аби повернутися в Україну: що розповіли вивезені росіянами херсонські ув'язнені
4 хв на прочитанняВчора
Міноборони РФ: мобілізації не буде, але повістки з 1 квітня почнуть розсилати в електронному вигляді
1 хв на прочитанняВчора
США заявили про прагнення Росії отримати зброю в Північній Кореї в обмін на продовольство
1 хв на прочитанняВчора
850 тисяч бійців КНДР, готових воювати за Росію, виявилися фейком
2 хв на прочитанняВчора
РФ має аналог нещодавно поставленого Україні найкращого американського БТР Stryker, проте є нюанс — експерти
1 хв на прочитанняВчора