Догори
Дати відгук

Війна в Україні буквально токсична і залишить токсичну спадщину – ООН

Україні потрібна величезна міжнародна підтримка для оцінки, пом'якшення та усунення збитків по всій країні, а також для зниження ризиків для всього регіону

2 хв на прочитання16 Серпня 2022, 08:43
Поділитись:

Попередня оцінка впливу війни в Україні на екологічну обстановку показала, що війна в буквальному значенні токсична, а наступні покоління житимуть "із токсичною спадщиною".

Дослідження провели фахівці Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) та її партнерських організацій, повідомляє UN News. Автори дослідження повідомили про забруднення повітря, води та ґрунтів, пожежі в заповідниках та небезпечні військові відходи.

"Картування та первісна перевірка екологічних небезпек підтверджують, що війна в буквальному сенсі токсична, – заявила виконавча директор ЮНЕП Інгер Андерсен. – Першочергове завдання полягає в тому, щоб ця безглузда руйнація припинилася якнайшвидше".

Вона наголосила, що йдеться про безпечне майбутнє для українців та їхніх сусідів, і тому необхідно зупинити завдання подальшої шкоди.

У матеріалі зазначили, що у березні 2022 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила дві резолюції: "Агресія проти України" та "Гуманітарні наслідки агресії проти України".

Андерсен додала, що Україні буде потрібна величезна міжнародна підтримка для оцінки, пом'якшення та усунення збитків по всій країні, а також для зниження ризиків для всього регіону. Йдеться, зокрема, про інциденти на атомних електростанціях, на об'єктах енергетичної інфраструктури, зокрема резервуари для зберігання нафти, нафтопереробні заводи, бурові платформи, газові об'єкти та розподільчі трубопроводи, шахти та промислові об'єкти, а також підприємства агропромислового комплексу.

Результатом стали численні випадки забруднення повітря з потенційно серйозним забрудненням ґрунтових та поверхневих вод. Значних збитків завдано також інфраструктурі водопостачання, включаючи насосні станції, очисні та каналізаційні споруди.

Крім того, викид небезпечних речовин відбувався через вибухи на складах агропромислового комплексу, включаючи заводи з виробництва добрив та азотної кислоти. Є також повідомлення про напади на кілька великих тваринницьких ферм, що призвели до загибелі худоби.

Також було пошкоджено безліч промислових об'єктів, складів та фабрик, де знаходилися небезпечні речовини, зокрема розчинники, аміак та пластмаси. У багатьох міських районах розбір зруйнованого житла також пов'язаний із проблемами, оскільки у смітті можуть знаходитися небезпечні матеріали, такі як азбест.

Супутникові знімки показують значне збільшення кількості пожеж у заповідниках та природоохоронних територіях, а також у лісових масивах. Крім того, серйозну проблему створюють забруднення довкілля внаслідок широкого застосування зброї, зокрема і в населених районах, а також великі обсяги військових відходів, наприклад знищені військові транспортні засоби.

Відомо, рятувальники Одещини ліквідували пожежу в екосистемі, горіло 30 га хвойного лісу(ФОТО).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Навіщо класти соду в холодильник приблизно 1 раз на місяць: незвичайний спосіб застосування
1 хв на прочитання48 хвилин тому
На Волині злочинці продали понад 3,4 тонни вкраденого з «Укрзалізниці» піску(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Стало відомо, хто і за що цьогоріч отримав Нобелівську премію з фізики
1 хв на прочитанняВчора
Грунтовий вуглець у лісах: як зберегти, а не вивільнити?
4 хв на прочитанняВчора
Молодик в жовтні 2022: що не можна робити, щоб не накликати біду
2 хв на прочитанняВчора
В Україну вривається спека: синоптик назвала дату різкого потепління
1 хв на прочитанняВчора
Протягом тижня на ці знаки Зодіаку чекають серйозні проблеми із грішми та кепські справи у діловій сфері
1 хв на прочитання03 Жовтня 2022
Заказнику «Приорільський» на Дніпропетровщині повернуто 45 га незаконно вилучених земель
2 хв на прочитання03 Жовтня 2022