Догори
Дати відгук

Війна пришвидшує зміну клімату та збільшує викиди парникових газів – Гринчук

Світлана Гринчук розповіла про напрацювання міністерства у сфері кліматичної політики

2 хв на прочитання22 Вересня 2022, 16:21
Поділитись:

Війна росії проти України пришвидшує зміну клімату та спричиняє збільшення викидів парникових газів. Про це заявила заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук під час дискусії «Кліматичне врядування: від повоєнного відновлення до членства в ЄС», організованої Міжнародним фондом «Відродження» та Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство та довкілля», йдеться у пресрелізі Мінприроди. 

«Зараз перед Міндовкілля стоять амбітні цілі щодо якнайшвидшої імплементації вимог, які передбачені Угодою про Асоціацію України з ЄС. Адже ми розуміємо, що питання захисту довкілля та клімату будуть одними з ключових у переговорному процесі до повноцінного членства України у ЄС. У певній мірі нам це вдається. Але при  цьому вартує титанічних зусиль», - наголосила Світлана Гринчук. 

За словами заступниці Міністра, через військову агресію росії у суспільства набагато більше болючіших та важливіших питань, ніж зміна клімату. Попри це, як зауважив Міністр Руслан Стрілець під час Конференції з питань відновлення України у Лугано, стратегічна ціль повоєнного відновлення - чисте та безпечне довкілля, подальший рух європейським “зеленим курсом” та відбудова економіки за принципами сталого розвитку.

Світлана Гринчук розповіла про напрацювання міністерства у сфері кліматичної політики:

  • доопрацювання Кліматичного закону України. Документ має охоплювати усі напрямки у сфері формування та реалізації кліматичної політики України;
  • завершення роботи над планом заходів з реалізації оновленого Національно визначеного внеску України до Паризької угоди та напрацювання спільно з ЄБРР фінансової концепції реалізації НВВ2.

“Наразі план заходів з реалізації НВВ2 проходить СЕО. Вже найближчим часом будуть завершені усі погоджувальні процедури і план потрапить на розгляд Уряду. Сподіваюсь, що до СОР27 Україна отримає затверджений план з реалізації своїх кліматичних цілей”, - повідомила Світлана Гринчук.

Також вона розповіла про підготовку до Кліматичного саміту СОР 27 та підрахунок викидів парникових газів внаслідок широкомасштабної війни рф проти України.  За її словами, бойові дії на території України спричиняють збільшення викидів парникових газів. Приміром, за попередніми оцінками експертів, через підвищене споживання нафтопродуктів військовою технікою у атмосферу за 150 днів повномасштабного вторгнення у повітря потрапило майже 4 млн тонн СО2. Це у 10 разів більше за викиди військової техніки в Україні за весь 2021 рік.

Як відомо: Команду Міндовкілля укомплектовано. Міністерство отримало нову заступницю, нею стала Світлана Гринчук

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
На Волині злочинці продали понад 3,4 тонни вкраденого з «Укрзалізниці» піску(ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Стало відомо, хто і за що цьогоріч отримав Нобелівську премію з фізики
1 хв на прочитання6 годин тому
Грунтовий вуглець у лісах: як зберегти, а не вивільнити?
4 хв на прочитання9 годин тому
Молодик в жовтні 2022: що не можна робити, щоб не накликати біду
2 хв на прочитання11 годин тому
В Україну вривається спека: синоптик назвала дату різкого потепління
1 хв на прочитання13 годин тому
Протягом тижня на ці знаки Зодіаку чекають серйозні проблеми із грішми та кепські справи у діловій сфері
1 хв на прочитанняВчора
Заказнику «Приорільський» на Дніпропетровщині повернуто 45 га незаконно вилучених земель
2 хв на прочитанняВчора
Вінницьких посадовців підозрюють у незаконній вирубці лісу на майже 90 млн грн
1 хв на прочитанняВчора