Догори
Дати відгук

Відзавтра в Україні посилюється антитютюнове законодавство, деталі

Існують переконливі докази зв'язку тютюнокуріння та інсульту

3 хв на прочитання10 Липня 2023, 17:46
Поділитись:

З 11 липня 2023 року, відповідно до ухваленого антитютюнового Закону № 1978-IX, набуває чинності заборона реклами електронних пристроїв для куріння (як електронних сигарет, так і пристроїв для нагрівання тютюну) і заборона продажу ароматизованих сигарет та рідин до електронних сигарет. 

"Це важливі зміни, які матимуть позитивний вплив на громадське здоров'я. Кожна 10-а смерть від серцево-судинних захворювань є наслідком вживання тютюну й нікотину. Тютюнокуріння вдвічі підвищує ризик розвитку стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті. Вдихання вторинного тютюнового диму (пасивне куріння) збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань у людей, які не вживають тютюнові і нікотинові вироби, на 20-30%. Існують переконливі докази зв'язку тютюнокуріння та інсульту. І в умовах довготривалої російської агресії збереження життя та здоров'я кожного українця  – наш пріоритет", – коментує зміни законодавства завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров'я Ірина Сорока

Завантажити інфографіку можна тут.

Згідно з нормами, як пояснює юристка громадської організації "Життя" Марічка Гринишин, заборонено:

• рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них.

• додавати смако-ароматичні добавки у будь-який компонент виробу: фільтр, папір, пакування, капсула тощо.

• сигарети та тютюн для самокруток не можуть мати будь-яких технічних характеристик, що дозволяють змінювати їх запах, смак або інтенсивність диму. Єдиний виняток з цієї заборони – виробництво таких виробів для експорту.

• заборонені до введення в обіг електронні сигарети, заправні контейнери та рідини, які мають характерний запах/смак, отриманий у результаті введення добавки або комбінації добавок, зокрема фруктів, прянощів, трав, спирту, цукерок, ментолу або ванілі тощо. 

• заборонено додавати в рідини вітаміни, кофеїн, таурин та низку інших добавок, які можуть створювати враження, що виріб має переваги для здоров'я, асоціюються з життєвою силою або мають властивості робити викиди кольоровими. 

Нагадаємо, в Україні існують інструменти, які допомагають підтримувати антитютюнове законодавство, а також допомагати людям боротися не лише за свої права на бездимний простір та здоров'я, але й розуміти що робити, щоб кинути курити та позбутись залежності від нікотину.

На сайті "Stopsmoking",  Центру громадського здоров'я кожна людина, яка потребує допомоги у відмові від куріння, може знайти відповіді на запитання про те, як розпочати цей шлях. Сімейний лікар у свою чергу відіграє важливу роль у боротьбі із залежністю від нікотину у житті пацієнта. Про те, як проводити мотиваційне консультування та допомогти людині впоратися з цим типом залежності можна переглянувши відео

З квітня 2023 року відновлено проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері антитютюнового законодавства. Однією із підстав для проведення контролю є звернення фізичної особи. Отож захищайте своє право на бездимне повітря! Подавайте скарги на куріння у заборонених законом місцях в електронний спосіб на сайті nosmoking.phc.org.ua

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я