Догори
Дати відгук

Відсьогодні бізнес серйозно каратимуть за клієнтів без масок

Невжиття заходів щодо перебування людини у громадських місцях без такого засобу індивідуального захисту вводиться штраф — від 3400 до 5100 грн.

1 хв на прочитання14 Січня 2021, 11:06
Поділитись:

Сьогодні в Україні набирає чинності закон, який запроваджує штрафи для власників бізнесу, установ і організацій за те, що їхні відвідувачі не носять захисні маски.

Документ напередодні був опублікований у газеті Верховної Ради «Голос України».

Згідно із законом за допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування людини у громадських місцях без такого засобу індивідуального захисту вводиться штраф — від 3400 до 5100 грн.
Відповідно до закону, маска повинна бути розташована на обличчі, а не на підборідді, шиї або ще де-небудь. У разі порушення цього правила відвідувачам потрібно зробити усне зауваження про необхідність надіти засіб індивідуального захисту. Також допустимими заходами вважаються припинення обслуговування відвідувачів без масок і виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення.
Передбачені також штрафи на період дії карантину за неносіння масок працівниками підприємств або безпосередньо фізичною особою-підприємцем.
Зазначимо, що маску необхідно носити за всіма правилами.

Тим часом, у Харкові планують видавати пільговим групам пасажирів маски просто у громадському транспорті. Для цього місто та перевізники виділять кошти на закупівлю масок. Про це заявив секретар харківської міської ради Ігор Терехов

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.