Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • Відкриття нової лабораторії на Дніпрі: урочистості через карантин відкладають, робота – розпочалася

Відкриття нової лабораторії на Дніпрі: урочистості через карантин відкладають, робота – розпочалася

Уже закуплено високочутливі прилади для аналізу вмісту речовин у воді

2 хв на прочитання19 Березня 2020, 14:44
Спеціалісти лабораторії готові працювати Спеціалісти лабораторії готові працювати
Поділитись:

Урочисте відкриття Лабораторії моніторингу вод Північного регіону, яка обладнана у м. Вишгород Київської області, скасоване через карантин. Про це GreenPost проінформувала прес-служба Держводагентства.

Проте  це не зупиняє старт роботи нового центру досліджень.

«Для лабораторії закуплено високочутливі прилади для аналізу вмісту пестицидів, синтетичних та несинтетичних забруднюючих речовин, важких металів та специфічних речовин», – повідомив GreenPost в.о. голови Державного агентства водних ресурсів Михайло Хорєв.

З 2019 року Україна почала переходити на європейські принципи моніторингу вод. Дослідження українських водойм за новими європейськими стандартами дасть можливість діагностувати реальні загрози для водойм України.

«За дорученням уряду створюємо сучасну приладову базу. Її основу складуть чотири лабораторії. Три вже створено – у Західному регіоні (у Івано-Франківську), Східному (у Слов’янську), Північному (у Вишгороді). Буде ще одна у Південному, в Одесі», – резюмував Михайло Хорєв.

Постанова, яка поклала початок створенню сучасної системи моніторингу вод, була ухвалена урядом 19 вересня 2018 року (№ 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод»).

Одним із ресурсів, на яких будуть доступні результати досліджень лабораторії, стане Єдина екологічна платформа.

Ця платфома «дозволить якісно, доступно та прозоро отримувати доступ до інформації про природні ресурси. Платформа буде складатися з 4 модулів: е-надрокористування; е-лісова галузь; е-водна галузь, е-рибна галузь та 7 блоків: відкритий доступ до ресурсів, е-послуги, е-звітування; е-простежуваність; екологічний моніторинг; екологічне інспектування та feedback window», – сказав екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, представляючи цю платформу 26 лютого 2020 року.

Платформа має запрацювати восени. Як зміниться план щодо цієї ініціативи через зміну уряду – наразі невідомо.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.