Догори
Дати відгук

Від яких хвороб не захистить кондом

Надійність презерватива складає лише близько 90 %.

2 хв на прочитання12 Жовтня 2022, 20:49
Поділитись:

Презерватив вважається одним із найефективніших бар'єрних засобів проти передачі інфекцій і вірусів. Він є одним із найдоступніших засобів запобігання за своєю вартістю — його може дозволити собі широке коло споживачів. Окрім цього, він примітивно простий у використанні, зручний, фактично не має протипоказань. Проте слід також зазначити, що його надійність складає всього близько 90 %, і ці дані дуже суперечливі й оспорюються багатьма дослідниками. Про це розповідає Sex MissFit.

Річ у тім, що вагінальний чи анальний секс, при якому можуть використовуватися презервативи, — це далеко не єдиний контакт між партнерами. При оральному сексі презерватив найчастіше ігнорують, а вже при поцілунках та інших видах пестощів про нього взагалі не замислюються. Адже саме в таких випадках відбувається контакт слизових оболонок і шкіри партнерів, а багато захворювань може передаватися саме так. До того ж, кондоми не захищають усю поверхню статевих органів, а такі неприємні захворювання, як педикульоз або короста, можуть передатися саме при контакті шкірних або волосяних покривів.

Коли ж презерватив буде марним?

Найбільш надійно презерватив може захистити від тих інфекцій та вірусів, які вражають саме статеві органи та сечівник, і передаються через слизові оболонки. Це ВІЛ, хламідіоз і гонорея. Від інших хвороб, таких як сифіліс або папілома, герпес геніталій і контагіозний молюск, короста та педикульоз, а також екзотичні інфекції (шанкр, лімфогранулема та донованоз) кондом не дасть гарантії незараження.

Чому? Відповідь полягає передусім у тому, що кондоми спочатку можуть зіпсуватися, якщо їх неправильно зберігати. Заводський брак, порушення герметичності, закінчення терміну придатності — це може стати причиною того, що презерватив підведе. Тому, вибираючи презервативи, звертайте увагу на термін придатності, цілісність упаковки й на те, в яких умовах зберігалися вироби саме в магазині.

При використанні кондому необхідно надягати його до початку статевого акту, а не в процесі, і не знімати до завершення. Якщо ви наділи презерватив неправильно і є необхідність переодягнути його, краще візьміть новий. Обов'язково змініть презерватив, якщо збираєтеся змінити вигляд сексуального контакту з партнером. І не покладайтеся на нього зі 100 % впевненістю!

Також ми розповідали про найменш надійні засоби контрацепції: рейтинг від акушерів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.