Догори
Дати відгук

Від яких хвороб може врятувати зелений чай

У Китаї та Японії зелений чай тисячоліттями користується популярністю - напій відрізняється великою кількістю лікувальних властивостей.

3 хв на прочитання03 Серпня 2022, 06:50
Поділитись:

Незважаючи на те, що зелений чай робиться з тієї ж рослини, що і чорний, він містить більше антиоксидантів. Це пояснюється тим, що листя такого чаю не ферментується.

Наукові дослідження показують, що зелений чай при регулярному вживанні може захистити від деяких хронічних хвороб. Нижче - про дев'ять його основних властивостей.

Покращує психічне здоров'я. У зеленому чаї є теанін, який допомагає позбутися напруги, розслабитися та усунути тривожність від прийому кофеїну. При цьому, як стверджує журнал Pharmacognosy, теаніну у цьому різновиді чаю більше, ніж у чорному, білому, улуні.

Також у 2020 році стало відомо, що якщо щодня вживати 200-400 мг теаніну, це знизить занепокоєння під час стресу. Дослідження 2019 року, результати якого опубліковані у виданні Nutrients, продемонструвало, що у тих, хто пив 200 мг цієї речовини протягом місяця, зменшився прояв депресії, занепокоєння, покращився сон. Потрібно сказати, що 200-400 мг теаніну - це набагато більше, ніж його міститься у двох чашках зеленого чаю.

Позитивно впливає на пам'ять. Цей ефект також викликаний теаніном. У 2014 році в рамках дослідження з'ясувалося, що при вживанні екстракту зеленого чаю у людей покращується робоча пам'ять (один із видів короткочасної пам'яті). Крім цього, у піддослідних краще працював мозок в цілому, була вищою продуктивність.

Захищає від нейродегенеративних захворювань. Деякі наукові роботи показують, що зелений чай може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Фахівці вважають, що це пов'язано з великою кількістю антиоксидантів у його складі. Крім того, в 2022 році в журналі Frontiers in Nutrition було опубліковано дослідження, під час якого вивчався вплив зеленого чаю на 1545 літніх китайців. Виявилося, що у тих, хто пив чай, повільніше погіршувалися когнітивні функції.

Знижує холестерин. Метааналіз 31 наукової роботи, опублікований у Nutrition у 2020 році, продемонстрував, що при вживанні зеленого чаю у людини зменшується кількість загального холестерину та холестерину ліпопротеїнів низької щільності (тобто «поганого»).

Допомагає зменшити тиск. Це доводять результати метааналізу 2020 року. Особливо корисно пити зелений чай гіпертонікам і тим, хто найбільше схильний до розвитку хвороб серця. Пояснюється такий позитивний вплив великою кількістю антиоксидантів у цьому чаї.

Знижує ризик інсульту. Згідно з даними, отриманими в ході дослідження 2020 року, чим більше людина випиває зеленого чаю, тим менше він схильний до інсульту.

Захищає кістки. У 2022 році було опубліковано дослідження, в рамках якого вивчалося здоров'я майже 6,5 тисяч мешканок Кореї після менопаузи. Виявилося, що ті, хто пив зелений чай тричі на день, були менше схильні до ймовірності втрати кісткової маси в стегнах і хребті.

Запобігає та контролює діабет. Йдеться про цукровий діабет другого типу. Стаття, опублікована в 2019 році в журналі Antioxidants, демонструє, що вживання чаю може стати відмінним засобом профілактики та лікування цукрового діабету другого типу. Пов'язано це з тим, що антиоксиданти, що входять до складу зеленого чаю, знижують резистентність до інсуліну.

Подовжує життя. Згідно з дослідженням 2020 року, опублікованим у «Європейському журналі профілактичної кардіології», якщо пити чай тричі на тиждень або частіше, то ймовірність смерті від усіх причин, крім ішемічної хвороби серця, знижується. Крім того, ці учасники виявилися менш схильними до розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Стало відомо, на який період в Україні продовжено військовий стан та мобілізацію
1 хв на прочитаннягодина тому
Свято археологічної спільноти, День релаксації та «Алло» – проживіть день правильно
2 хв на прочитання2 години тому
Розслідування справи про заволодіння зерном на 15 млн грн завершено – НАБУ
2 хв на прочитання2 години тому
Фото:
Park Tower
Україні необхідний моніторинг усіх незаконних рубок для ефективного збереження лісів
1 хв на прочитання3 години тому
Вибух на ЗАЕС може накрити навіть Москву, людей із прилеглих території доведеться відселяти — фізик
2 хв на прочитання3 години тому
Смачнющий салат із баклажанів: перевірений рецепт на зиму
1 хв на прочитання4 години тому
ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки – Енергоатом
1 хв на прочитання5 годин тому
Загинуло 2 і поранено одну людину: на Одещині відпочивальники знехтували правилами
1 хв на прочитання6 годин тому