Догори
Дати відгук

Верховна Рада звільнила від будь-якої відповідальності виробників вакцин

За побічні ефекти від протикоронавірусної вакцини в українців відповідатиме держава.

1 хв на прочитання19 Березня 2021, 15:17
Парламент проголосував за законопроєкт про звільнення виробників вакцин від відповідальності Парламент проголосував за законопроєкт про звільнення виробників вакцин від відповідальності
Поділитись:

Виробники вакцин проти коронавірусу не будуть відповідати за побічні ефекти, які виникли в українців під час вакцинування їх препаратом. Таке рішення народні обранці ухвалили сьогодні, 19 березня. 

Йдеться про законопроєкт № 5247 «Про внесення зміни до статті 92 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання».

Згідно з документом виробники вакцин, власники реєстраційних посвідчень, включаючи їхніх працівників, медичні працівники, залучені до вакцинації, будуть звільнені від цивільної відповідальності за будь-які наслідки, викликані застосуванням таких вакцин.

До слова, проєкт закону підтримав й експрезидент України, а тепер народний депутат Петро Порошенко. З парламентської трибуни він заявив про те, що, хоча проєкт закону й далекий від досконалості, але за неякісну вакцину та запізнілий початок вакцинації має відповідати чинна влада.  

На поіменному голосуванні проєкт закону підтримали 236 народних обранців.

Як ми писали раніше, за негативні наслідки щеплення від коронавірусу повинні відповідати не виробники вакцини, а Україна. Про це 19 березня під час «години запитань» до уряду заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.