Догори
Дати відгук

Верховна Рада у День Європи ратифікувала важливі Угоди з ЄС та його державами-членами

Ідеться про програми транснаціонального співробітництва (Interreg В), що є ключовим елементом політики ЄС щодо країн-сусідів.

2 хв на прочитання09 Травня 2024, 19:16
Ратифікація Угод з ЄС Розвиток країн чорноморського регіону Ратифікація Угод з ЄС Розвиток країн чорноморського регіону
Поділитись:

9 травня Верховною Радою України було ратифіковано Угоду про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-B) NEXT " Басейн Чорного моря" і Угоду про фінансування Дунайської регіональної програми (Interreg VI B).

Програма Interreg " Басейн Чорного моря"

Угода про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-B) NEXT " Басейн Чорного моря", відповідно до пояснювальної записки, спрямована на створення умов для залучення міжнародної технічної допомоги з боку Європейського Союзу у рамках Програми Interreg (Interreg VI-A) NEXT “Басейн Чорного моря” на період 2021-2027 років (далі — Програма). Це є одна з програм транснаціонального співробітництва (Interreg В), що є ключовим елементом політики ЄС щодо країн-сусідів.

Програма спрямована на розвиток країн чорноморського регіону та має особливе зобов’язання наблизити до європейського рівня їх розвиток. 

Територія Програми складається з таких територіальних одиниць, як: Румунія, Болгарія, Туреччина, Республіка Молдова, Грузія, Вірменія, Греція та Україна (Миколаївська, Одеська, Херсонська, Запорізька та Донецька області, території, що знаходяться під контролем України).

Реалізація Угоди сприятиме зміцненню міжрегіональних відносин, співпраці між прикордонними регіонами держав-учасниці Програми для сталого розвитку.

Повноцінна участь України у Програмі дозволить залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку українських регіонів, що беруть участь у Програмі. Основними завданнями Програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з наступних конкретних цілей: блакитний та розумний регіон, чистий та зелений регіон.

Угода про фінансування Дунайської регіональної програми (Interreg VI В)

Згідно з пояснювальною запискою,  ця Угода спрямована на створення умов для залучення міжнародної технічної допомоги з боку Європейського Союзу у рамках Дунайської регіональної програми (Interreg VI В) на період 2021-2027 років (далі — Програма).

Територія, яку охоплює Програма, складається з 14 країн: Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Молдова та Українa. У програмному періоді 2021-2027 прийнято рішення відкрити доступ до участі у конкурсах потенційним партнерам з усіх регіонів України. 

Повноцінна участь України у Програмі дозволить залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку українських регіонів, що беруть участь у Програмі. Основними завданнями програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з наступних цілей:

  • Розумніший Дунайський регіон;
  • Зеленіший, низьковуглецевий Дунайський регіон;
  • Більш соціальний Дунайський регіон;
  • Краще управління співпрацею.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Живопліт із гортензій: цікава ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання28 хвилин тому
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання2 години тому
Урожай помідор Рослинні хвороби Закарпаття Загибель врожаю
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитання2 години тому
Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання3 години тому
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання4 години тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Джипінг у заповідних зонах скоро буде під забороною: ухвалено законопроєкт для збереження природно-заповідного фонду
2 хв на прочитанняВчора
Знайомтеся: крутий двоюрідний брат трицератопса, названий на честь бога Локі
4 хв на прочитанняВчора