Понеділок, 06 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Великий бар’єрний риф знову побілів через глобальне потепління

Подібне вже траплялося у 2016-17 роках, коли дві третини рифу зазнали пошкоджень

2 хв на прочитання26 Березня 2020, 17:03 153
Terry Hughes Terry Hughes
Поділитись:

Корали Великого бар'єрного рифу в Австралії побіліли через глобальне потепління. Це вже третя втрата кольору за останні п’ять років, передає BBC.

Terry Hughes

Тепла вода у морях, особливо в лютому, спричинила величезні втрати коралів у найбільшій рифовій системі світу. Вчені стверджують, що вони виявили масове вибілення, включаючи сильні пошкодження. Водночас, науковцям вдалося виявити і здорові западини.

Рифова система, яка охоплює понад 2300 км, є об'єктом Всесвітньої спадщини, яка має "величезне наукове та ендогенне значення".

Минулого року Австралія погіршила п’ятирічний прогноз щодо рифу від "бідного" до "дуже бідного" через вплив кліматичних змін, спричинених людиною.

У четвер Управління морського парку "Великий бар'єрний риф" заявило, що його останні повітряні обстеження показали, що ступінь вираженості відбілювання змінюється в межах рифу, але пошкоджено більше площі, ніж у попередні рази.

Terry Hughes

"Риф тільки почав відновлюватися від ударів у 2016 та 2017 роках, а тепер у нас є третя подія. Зміна клімату спричиняє екстремальні події, які мають сильніший ефект та стаються частіше, тому пошкодження посилюються",- зазначив вчений Девід Вахенфельд.

Terry Hughes

Водночас Вахенфельд зазначив, що деякі ключові для туризму рифи цього року були лише "помірно вибіленими". Це означає, що корали, можливо, відновляться.

"Риф все ще є яскравою, динамічною системою, але в цілому, при кожній з цих послідовних подій риф сильніше пошкоджується, ніж раніше. Нам потрібно сприймати ці події як глобальні заклики до якомога сильнішої протидії зміні клімату", - сказав він.

Нагадаємо, в ООН попередили, що при підвищенні температури на 1,5°С, близько 90% світових коралів будуть знищені.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.