Догори
Дати відгук

Вчені пояснили, чому деякі маленькі собаки такі злі

Маленькі породи насправді можуть бути більш агресивними, ніж багато хто з їхніх габаритних побратимів.

2 хв на прочитання08 Червня 2022, 12:34
Поділитись:

Великі собаки, як-от ротвейлери та пітбулі, можуть здатися чи не найстрашнішими з представників свого виду.  

"Маленькі собаки вагою менше 9 кілограмів зазвичай більш реактивні", – розповідає Джеймс Серпелл, директор Центру взаємодії тварин і суспільства при Школі ветеринарної медицини Пенсильванського університету.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Applied Animal Behavior Science, де опитали власників більше 30 порід собак, такси, чихуахуа і джек-рассел-тер'єри намагаються вкусити найчастіше.

Інші види агресивної поведінки, які спостерігаються у маленьких собак, включають гарчання і напад. Є кілька теорій, що пояснюють, чому так відбувається.

Теорія №1: маленькі собаки більш лякливі

За словами Серпелла, маленькі собаки можуть бути більш лякливими та з більшою ймовірністю будуть захищатися, тому що їм є чого побоюватися.

Теорія №2: на агресивну поведінку впливають власники собак

З іншого боку, реактивність маленьких собак може бути результатом поведінки їхніх власників.

Власники домашніх тварин можуть надмірно захищати маленьких за розміром домашніх улюбленців, тому не можуть соціалізувати їх або навчити, як правильно реагувати на стресові ситуації.

Теорія №3: винна генетика

Агресія може бути закладена в еволюції цуценят.

"Якщо на вас нападе чихуахуа, наслідки будуть набагато менш значні, ніж якщо на вас нападає німецький дог або сибірський хаскі", – каже Серпелл.

Іншими словами, люди протягом тисячоліть, ймовірно, не турбувалися про те, щоб викорінити агресивну поведінку у маленьких собак, тому що наслідки від їхньої агресії не такі жахливі, як від злості великих.

Ця теорія підтверджується дослідженнями, які виявили зв'язок між агресивною поведінкою і геном фактора росту, який робить маленьких собак маленькими.

Водночас деякі крихітні породи – виняток з правил. Одним із прикладів є порода Котон де Тулеар. Ця собака невелика, біла і пухнаста, схожа на бішон-фрізе.

"З якоїсь причини у цієї породи собак доволі стримана поведінка, але у неї також є проблеми зі здоров'ям. Не зрозуміло, чи може це бути пов'язано з відсутністю якогось критичного генетичного фактора. Чи з тим, що вони просто більш нездорові і менш фізично здатні на сильну реакцію", – сказав Серпелл.

Розмір тіла може бути не єдиною характеристикою маленьких собак, яка асоціюється з агресією. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі PLOS One, породи собак з короткими ногами більш схильні боятися незнайомих собак і проявляти агресію.

Поки не зрозуміло, чому так відбувається, але про це варто пам'ятати, коли ви обираєте собаку.

До слова, вчені знайшли схожість в еволюції ведмедів та людей.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.