Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Вчені підтвердили, що група крові може впливати на ризик серйозного перебігу COVID-19

Результати показують, що люди з кров'ю A, B або AB можуть бути більш схильні до зараження COVID-19, ніж люди з кров'ю групи O.

3 хв на прочитання15 Жовтня 2020, 15:33
Поділитись:

Існує більше доказів того, що група крові може вплинути на ризик зараження COVID-19 і важкого перебігу захворювання.

Результати повідомляються в двох дослідженнях, опублікованих 14 жовтня в журналі Blood Advances. В одному з них дослідники порівняли більш 473 000 чоловік в Данії з COVID-19 з більш ніж 2,2 мільйона чоловік в загальній популяції. Серед пацієнтів з COVID-19 був менший відсоток людей з групою крові O і більш високий відсоток людей з типами A, B і AB.

Довідково:

За системою AB0 є два основні білки еритроцитів (гемаглютиногени), які позначаються літерами «А» і «В» (латинський алфавіт), та два додаткові білки плазми (гемаглютиніни) — Альфа(α) та Бета(β) . Відсутність гемаглютиногенів позначають цифрою «0». За їхньою наявністю чи відсутністю визначають чотири групи крові:

  • без аглютиногенів та з обома аглютинінами — (0) відома також як І
  • тільки з аглютиногенами А та з аглютиніном бета — (А) відома також як ІІ
  • тільки з аглютиногенами В та з аглютиніном альфа — (В) відома також як ІІІ
  • з обома аглютиногенами та без аглютинінів — (АВ) відома також як IV

Результати показують, що люди з кров'ю A, B або AB можуть бути більш схильні до зараження COVID-19, ніж люди з кров'ю типу O. Рівні інфікування були однаковими серед людей з кров'ю типів A, B і AB.

Інше дослідження включало 95 тяжкохворих пацієнтів з COVID-19, госпіталізованих в Канаді. Пацієнтам з кров'ю типу A або AB частіше була потрібна штучна вентиляція легенів, що дозволяє припустити, що у них більш високий рівень пошкодження легенів від COVID-19. У дослідженні додано, що більшій кількості пацієнтів з кров'ю типу A і AB потрібно діаліз через ниркової недостатності.

За словами авторів, результати показують, що пацієнти з COVID-19 з групами крові A і AB можуть мати підвищений ризик органної дисфункції або відмови, ніж пацієнти з кров'ю типу O або B.

«Унікальною частиною нашого дослідження є те, що ми зосереджені на серйозний вплив групи крові на COVID-19. Ми спостерігали це пошкодження легенів і нирок, і в майбутніх дослідженнях ми захочемо виявити вплив групи крові і COVID-19. на інших життєво важливих органах », - сказав автор дослідження доктор Міпіндер Секхон, клінічний інструктор відділення інтенсивної терапії Університету Британської Колумбії.

Додамо, міжнародні експерти визначають, хто має право на "антидот" від COVID-19 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.