Догори
Дати відгук

Вчені назвали руйнівні наслідки COVID-19 для мозку

У 62% пацієнтів з COVID-19, які отримали неврологічні і психіатричні ускладнення

1 хв на прочитання19 Вересня 2020, 10:23
Поділитись:

Провідні вчені всього світу продовжують вивчати вірус COVID-19, який спричинив глобальну пандемію. Тривають дослідження як щодо створення вакцини від вірусу та протоколів лікування, так і щодо ускладнень, з якими стикаються пацієнти. 

Коронавірусна інфекція може стати причиною руйнівних наслідків для головного мозку. Про це повідомляє журнал Nature з посиланням на наукову роботу фахівців з університету Ліверпуля, Університетського коледжу Лондона, Єльського університету і Медичної школи Ікона.

За їхніми даними, у 62% пацієнтів з COVID-19, які отримали неврологічні і психіатричні ускладнення, виявилася пошкоджена система кровопостачання головного мозку. При цьому 31% були виявлені сплутаність свідомості і тривалий несвідомий стан.

В університетському коледжі Лондона відзначили, що найпоширенішими неврологічними наслідками інфекції є інсульт, а також енцефаліт - запалення тканин головного мозку. При цьому такі симптоми могли   з'явиться у різних груп населення, в тому числі у молодих людей.

Як вважає невролог Фернанд де Феліче з Федерального університету Ріо-де-Жанейро,   неврологічні ускладнення  могли виникнути у понад 50% тяжкохворих пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Відомо, в Україні від початку пандемії коронавірус підтверджений у 172 712 осіб. Від ускладнень, спричинених коронавірусом,  з початку пандемії зафіксовано 3 516  смертей .

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.