Догори
Дати відгук

Важкохворі в Україні отримають доступ до експериментальних препаратів

Медикаменти будуть видавати безкоштовно при виконанні певних умов

1 хв на прочитання16 Лютого 2022, 19:00
Хвороба Хвороба
Поділитись:

Верховна Рада ухвалила закон щодо врегулювання питання надання пацієнтам деяких екпериментальних лікарських засобів. За нього проголосували 297 народних депутатів під час засідання Верховної Ради у вівторок, 15 лютого, повідомив інтернет-ресурс ZAXID.NET з посиланням на сайт «Української правди».

Метою закону є забезпечення тяжкохворих пацієнтів (зокрема людей з онкологією та орфанними хворобами) ліками, які перебувають на стадії клінічних випробувань.

«Документ важливий – він відкриває важкохворим пацієнтам доступ до інноваційних ліків, які можуть врятувати їхнє життя. Ми пропонуємо ввести в українське законодавство відповідний механізм, який дозволяє використовувати інноваційні лікарські засоби на етапі клінічних випробувань», – написав після ухвалення закону голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Згідно з законом, рішення про проведення програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих ліків ухвалюватиме Міністерство охорони здоров’я.

Важливо зазначити, що отримати відповідні медикаменти можна буде лише за умови, що пацієнт безперервно вживав ці ліки під час клінічного випробування і вже завершив участь у ньому.

«Також пацієнт зможе отримати незареєстрований в Україні препарат лише після власної письмової згоди», – наголосив Михайло Радуцький.

Читайте також: обійтися без ліків - які продукти розріджують кров.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost