Догори
Дати відгук

Вакцини проти COVID будуть продавати, щоб українці могли відпочити закордоном влітку

Адже безкоштовне щеплення звичайні громадяни зможуть зробити не раніше осені цього року

1 хв на прочитання24 Лютого 2021, 22:45
Вакцини проти COVID будуть продавати, щоб українці могли відпочити закордоном Вакцини проти COVID будуть продавати, щоб українці могли відпочити закордоном
Поділитись:

В уряді припускають, що ближче до літа можливий початок комерційного продажу вакцин від ковіду. Без цього українцям буде неможливо відпочити закордоном влітку. Про це розповів інсайдер в уряді. Повідомляє "Європейська правда"

"У першій декаді березня ми отримаємо нашу частку вакцин Pfizer, 150 тис. вакцин, а до кінця березня почнуться поставки вакцини Sinovac і рахунок піде на мільйони доз. Статистика показує, що лише 43% готові вакцинуватися. Більш того, значна їх частина має додаткові умови, наприклад, вакцина певного виробника, або не в першій черзі. До п'ятої групи планового вакцинування дійде у другій половині року, однак щоб дозволити українцям відпочити влітку за кордоном, можливий продаж вакцин за собівартістю медичним центрам, що запустить комерційні щеплення", - розповів урядовець.

За словами джерела в уряді, вже з 1 березня має запрацювати єдиний портал вакцинованих осіб.

"У ньому можна стати в чергу і дізнатися приблизний час вашого вакцинування, а вакциновані особи отримають підтвердження у вигляді QR-коду, який може стати тим самим паспортом вакцинації, за яким українців пускатимуть на літній відпочинок за кордон", - сказав співрозмовник.

В уряді підкреслюють, що всі вакцини, якими будуть вакцинуватися українці, сертифіковані в ЄС, а тому український паспорт вакцинації може дати можливість відпочинку у Євросоюзі. Втім, за словами урядовця, подібні консультації з ЄС ще не почалися.

Тим часом на Волині жінка народила дитину за кермом авто по дорозі у пологовий (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я