Догори
Дати відгук

Вагітна хотіла покінчити з життям, бо лікарі не дозволяли аборт: моторошний випадок у Варшаві

Лікарі приховали важку патологію у дитини та не дали жінці зробити аборт.

2 хв на прочитання27 Вересня 2022, 11:15
 Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Громадянка України Марина Яворська переїхала до Польщі 2 роки тому. Жінка перебувала на 17-му тижні вагітності, коли проходила УЗД у відомого варшавського гінеколога. Він зробив обстеження і сказав, що у неї, швидше за все, народиться дівчинка. Про те, що у плода відсутній череп, лікар вагітній не повідомив, розповідають «Факти».

Ваду діагностував інший гінеколог, але сталося це вже на 30-му тижні вагітності.

Жінка вирішила не народжувати дитину, оскільки діти з акранією не живуть, а кожен день вагітності зміцнював її зв’язок з дитиною, яка все одно мала померти.

Дефект неможливо вилікувати. Дитина без черепа не бачить і не чує, з нею неможливо встановити жодного контакту. Голова закінчується на рівні очей, а на місці черепа залишається величезна кривава рана.

Втім, аборт зробити жінці в Польщі не дозволили.

«Жінка перебувала в депресії та мала суїцидальні думки. Вона отримала довідку від психіатра, в якій зазначалося, що продовження вагітності може загрожувати її здоров’ю та життю. На 31 тижні вагітності вона звернулася до спеціалізованої лікарні «Інфлянка» у Варшаві, але лікарі відмовилися переривати вагітність. Ситуація змінилася, коли з відпустки повернувся директор лікарні. Лікарі викликали пологи на 33-му тижні вагітності, дитина народилася мертвою. Марина не хотіла на неї дивитися, бо, за її словами, «не пережила б цього»», — розповідають у Фонді допомоги жінкам і планування сім’ї «ФЕДЕРА», куди звернулася Марина за підтримкою.

Справою Марини займалася юристка фонду Каміла Ференц, а історію українки висвітлили навіть у документальному фільмі під назвою «Її повинні були назвати…».

Додамо, що аборти в Польщі дозволяються лише у двох випадках: якщо жінка завагітніла в результаті зґвалтування, або якщо плід несе загрозу її життю.

А ось коли плід, який перебуває в утробі, має важкі вади, жінка змушена його народити.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я