Догори
Дати відгук

В Україні з'явилися нові держані заказники: де саме

Один із них буде першим, який створили на Донеччині за останнє десятиріччя

1 хв на прочитання03 Грудня 2020, 16:33
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

На засіданні Екологічного комітету ВРУ погодили утворення трьох нових державних заказників. Про це на особистій Facebook-сторінці повідомила народний депутат України Юлія Овчинникова.

Відтепер новий природоохоронний статус отримали ландшафтний заказник "Кручі", ботанічний заказник "Долина ірисів" та парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва "Адамівка".

"Кручі"  - це перший об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, створений на території Донецької області за останні 10 років. Він розташований на території Темрюцької сільської ради Нікольського району Донецької області та займає площу в 172,24 га. Це унікальна степова екосистема, де знайшли собі притулок червонокнижні тварини. 

"Долина ірисів" - це ділянка на території Львівщини, площею 19,9 га, де росте популяції півників сибірських та низка інших червонокнижних рослин. 

"Адамівка" - це пам'ятка садово-паркового мистецтва в Трускавці, яка знана своєю колекцією деревних рослин і джерелами мінеральних вод.

Нагадаємо, що вперше про створення цих трьох заказників заговорили влітку. Тоді на засідання Кабінету міністра України з ініціативи глави держави Володимира Зеленського заказниками мали оголосити три об'єкти природно-заповідного фонду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.