Догори
Дати відгук

В Україні масово закриваються газові заправки

«Укравтогаз» зупинив роботу 32 АГНКС

3 хв на прочитання05 Січня 2022, 16:35
Поділитись:

Через стрімке здорожчання автогазу і, як наслідок, обвал попиту на нього в Україні закрилися майже пів сотні приватних автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС) і 34 газові заправки «Укравтогазу» — «дочки» «Нафтогазу України». Про це повідомляє  enkorr.ua. 

У «Нафтогазі» необхідність їх закриття пояснили «зменшенням обсягів реалізації CNG (стиснений природний газ), зростанням вартості природного газу та електроенергії, а також несприятливою кон’юнктурою ринку».

«У зв'язку з тим, що з травня у нас почав дорожчати природний газ, а починаючи з вересня ціни вже були максимальними, CNG став найдорожчим автомобільним паливом, а в нас з цієї причини на 90 % впали продажі, — пояснив директор «Укравтогазу» Олександр Ватажишин. — Щоб мінімізувати свої витрати на утримання заправних станцій — по станціях, де не було продажів, — ми призупинили їх роботу. На сьогодні це 32 станції, зараз ще працюють 45».

Як зазначив Олександр Ватажишин, наразі станції закрито на невизначений час: щоб з'явилася змога знову запустити їх роботу, має змінитися закупівельна ціна на природний газ.

«Коли це станеться, сказати важко. Ціна в Україні залежить від європейських і світових цін, а прогнозувати світові ціни – невдячне заняття, — сказав директор «Укравтогазу». — Ми купуємо газ на українському ринку через Українську енергетичну біржу, компримуємо його, очищаємо, стискаємо й продаємо споживачам, але на сьогодні споживача немає, бо за 45 грн мало хто хоче заправлятися, людям простіше заправитися бензином».

Як зазначили в «Укравтогазі», впоратися із ситуацією призупинення роботи трьох десятків станцій не вийде — і тому компанія розглядала змогу призупинення ще одного траншу станцій.

«Якщо не станеться дива, ми плануємо із січня наступного року призупинити роботу ще 34 станцій — як мінімум доти, доки ціна не стане привабливою для транспортників. А щоб це сталося, вона має бути у нас на стелі бодай на 50 % нижчою, ніж ціна на бензин», — сказав О. Ватажишин.

У компанії зазначили, що на цьому етапі не уявляють, як досягти таких результатів без аналізу ситуації на рівні держави й підтримки з її боку.

«Якщо держава так і не зверне увагу на цю ситуацію, ми просто не матимемо клієнтів», — підсумували в «Укравтогазі».

Як повідомили учасники ринку, нині весь ринок CNG в Україні стрімко втрачає клієнтів і закриваються не тільки АГНКС «Укравтогазу» — на сьогодні вже закрилося близько 50 станцій приватних компаній.

До слова, в Україні з’явиться перша заправка з воднем.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго