Догори
Дати відгук

В Україні дозволили бустерну дозу COVID-вакцини: кому і що колотимуть

Бустерна доза має посилити ефективність вакцини

1 хв на прочитання06 Січня 2022, 13:51
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози для всіх вакцинованих віком від 18 років. Про це він повідомив у фейсбуці.

"Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися", — написав Ляшко.

Міністр наголосив, що бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу "Омікрон". Бажаний період введення становить від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення проти COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини проти COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення — від 3 до 6 місяців після додаткової.

Варто зазначити, що в Україні  за минулу добу зафіксували понад 6 тисяч нових випадків коронавірусу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.