Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Святі усміхаються: в Острозькому замку на Рівненщині відкрили унікальну виставку старовинних ікон (ФОТО)

Святі усміхаються: в Острозькому замку на Рівненщині відкрили унікальну виставку старовинних ікон (ФОТО)

Виставка займає три зали найвищого поверху Острозького замку.

2 хв на прочитання14 Жовтня 2021, 12:09
Фото: ror.gov.ua Фото: ror.gov.ua
Поділитись:

В Острозькому замку на Рівненщині почала діяти інтерактивна виставка давніх ікон, на яких можна побачити усміхнених святих. Про це повідомляє пресслужби обласної ради.

«Тридцять унікальних ікон, на яких святі посміхаються, можна буде побачити в оновленій експозиції Державного історико-культурного заповідника Острога. У межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму музей реалізував проєкт «Експозиція Острозької іконописної майстерні в Острозькому замку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нова виставка розміщена на площі понад 300 кв. м та займає три зали найвищого поверху Острозького замку. Експозицію іконопису розширили та відійшли від практики виключно споглядання – до практики залучення відвідувачів.

Виставка містить інтерактивні та інклюзивні елементи й дає змогу детальніше дізнатися про історію майстерні, деталі створення ікон та безпосередньо про острозький іконопис.

Окрім цього, відвідувачі можуть за допомогою мікроскопа детально роздивитися структуру фарби, мазки пензля та інше. У вітрині видно увесь процес роботи іконописця – від етапу заготовлення дошки, роботи з матеріалом, знаряддями до фінального покриття лаком. Частину ікон супроводжує відео з поясненнями складних сюжетів.

Низку експонатів вперше виставили до огляду відвідувачів. Зокрема, завдяки новому розміщенню двосторонньої ікони «Покрова та Воскресіння», тепер можна одразу оглянути обидві ікони.

Оновлену експозицію доповнили предметами XVI-XVIII ст., які занайшли під час археологічних розкопок. Такий посуд, скляні вироби іконописець зобразив свого часу на іконі.

Фото: ror.gov.ua
Фото: ror.gov.ua
Фото: ror.gov.ua

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.