Догори
Дати відгук

В Одесі почали виробляти українські кисневі концентратори

Ціна такого апарату 75 тис. гривень

2 хв на прочитання18 Грудня 2020, 19:37
Поділитись:

В Одесі завод «Телекарт-Прилад» розпочав виробництво кисневих концентраторів. Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної державної адміністрації.

«Телекарт-Прилад» отримав сертифікати відповідності Міністерства охорони здоров'я для виробництва кисневих концентраторів. Про це повідомив голова ОДА Сергій Гриневецький, який вчора зустрівся з представниками підприємства», - повідомили в пресслужбі.

Відзначається, що розробка одеських фахівців отримала назву «БРІЗ-20». Вона являє собою електричний пристрій, що дозволяє отримувати кисень за допомогою фільтрації повітря. Потужність приладу - 20 літрів на хвилину, під'єднати до нього можна від одного до чотирьох пацієнтів.

«БРІЗ-20» виробляє кисень з концентрацією 95%, що відповідає міжнародним стандартам», - говорять в ОДА.

Працювати без зупинки прилад може до 10 діб. За словами Гриневецького, зараз «Телекарт-Прилад» - єдине українське підприємство, яке може виробляти концентратори такої потужності і якості.

«Я переговорив з керівництвом підприємства та запропонував поставити тестові пристрої до наших обласних лікарень. Після випробувань ми плануємо закуповувати продукцію заводу на регулярній основі», - зазначив голова ОДА.

У перші місяці завод буде виробляти близько 300-400 пристроїв на місяць. Згодом керівництво заводу планує збільшити виробництво до 1 тис. - 1,5 тис. одиниць на місяць. У пресслужбі також зазначили, що ціна одного кисневого концентратора виробництва «Телекарт-приладу» становить 75 тис. грн. На ринку є кілька більш дорогих аналогів. Зокрема, американські концентратори коштують близько 130-140 тис. грн, прилади китайського виробництва потужністю 10 літрів на хвилину стоять близько 40 тис. грн.

Нагадаємо, депутати дозволили закупати коштом держави ліки, які не включені до Національного переліку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.