Догори
Дати відгук

В Одесі фіксують збільшення кількості водяних вужів та полозів

Приблизно через 15 років у місті можуть з’явитися гадюки.

2 хв на прочитання16 Червня 2024, 17:00
В Одесі збільшується кількість водяних вужів та полозів
Фото: odessa.online В Одесі збільшується кількість водяних вужів та полозів Фото: odessa.online
Поділитись:

В Одесі збільшується кількість водяних вужів, а також сарматського і жовтобрюхого полозів. Про це повідомив директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков, пише Odesa Online.

За словами Бєлякова, кількість змій у місті потрохи збільшується. Всього в Одеській області є 5 видів змій: це водяний та звичайний вуж, сарматський полоз, жовтобрюхий полоз і гадюка Нікольського.

«Останнім часом в Одесі збільшується кількість сарматського та жовтобрюхого полозів, збільшується кількість водяних вужів, а ось кількість звичайних вужів зменшується. Це пов’язано з глобальним потеплінням та зміною клімату» – розповів Ігор Бєляков.

Він зазначив, що кількість гадюк зменшується – і взагалі вони живуть у нас тільки в савранському урочищі та в районі Кодими, а в Одесі їх немає – отже боятись змій в Одесі поки не варто. Але років через 15 вони можуть зʼявитися і в Одесі.

На думку директора зоопарку, через зміну клімату з часом в Одеській області з’явиться степова гадюка, яка наразі живе в Херсонській області. Поки їх у нас немає і навіть після трагедії на Каховській ГЕС вони не з’явились. «Гадюки погано плавають, не люблять воду і наразі шансів у них прижитись у нас немає. Але я гадаю, що років через 15-20 наш клімат стане комфортним для них. Тоді степові гадюки з’являться і в Одесі», – зазначив директор зоопарку.

Він також додав, що, не дивлячись на страх перед зміями, люди все одно стали добрішими до тварин.

«Я пам’ятаю років 40 тому була єдина реакція людей на змію – це вбивство. Зараз це не так. Люди їх фотографують, беруть до рук, випускають на природу, або звертаються до мене чи до ДСНС. Всі наші біди від невігластва. Люди думають, що змія ядовита та лякаються. А у нас зараз причин для страху і так багато, тому не варто лякатись без причини. А якщо змій вивчати, розглядати хоча б через розширення кругозору, то з часом до них з’явиться любов», – сказав Ігор Бєляков.

Зазначимо, що вужі взагалі не кусаються. Полози можуть завдати шкоди людині, але зазначені види неотруйні і не мають великої загрози. Також обидва види полозів занесені до Червоної книги України та охороняються державою.

Більше новин читайте на GreenPost

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.