Догори
Дати відгук

В Мінекоенерго повідомили строки погашення боргів за "зеленими" тарифами

Ситуація, що склалась на кінець 2019 року з невиплатами за "зеленим" тарифом буде вирішена до березня місяця.

2 хв на прочитання04 Березня 2020, 17:27
Поділитись:

Заборгованість держави постачальникам "зеленої енергії"  викликала великі суперечки між сторонами конфлікту. Складна ситуація виникла через надлишок енергії яку державні органи  не очікували отримати. Мінекоенерго на запит GreenPost відповіли, що наразі за січень 2020 року сплачено 1,4 млрд гривень, що становить більш ніж 67% загального обсягу оплати. Напочатку лютого здійснено авансовий платіж у розмірі 300 млн гривень, тобто рівень розрахунків на першу декаду лютого склав 33%.

"Суттєве збільшення встановленої потужності об’єктів відновлюваної енергетики в рамках моделі підтримки за "зеленим" тарифом у 2019 році створило низку економічних і технічних викликів, у тому числі пов’язаних із недостатністю коштів, що призвело до затримок виплат виробникам за "зеленим" тарифом", - повідомляє прес-служба Мінкоенерго.

У відомстві повідомили, що повністю планують виплатити борги за лютий місяць, але поки що компанії ВДЕ не усі отримали розрахунок. На початок лютого НЕК "Укренерго" повідомило про виплату 758 млн гривень постачальникам універсальної послуги від відновлювальних джерел енергії. Платіж гасив борг за друге піврічя 2019 року. В державному підприємстві відмітили, що вже не мають заборгованості перед власниками малих "домашніх" електростанцій.

"Будь-які твердження про те, що "Укренерго" при виплаті компенсацій за "зеленим" тарифом нібито створює преференції великому бізнесу коштом власників малих "домашніх" електростанцій є маніпулятивними та не відповідають дійсності", – заявляють в компанії.

В прес-службі Мінекоенерго повідомили GreenPost про те, що звернулись до "Гарантованого покупця" та постачальників універсальних послуг зробити коригування обсягів електроенергії, купленої постачальниками у липні - листопаді 2019 року. З'ясувалось, що переплата склала 2,88 млрд гривень. Тепер перерахунки буде виконано та, коли гроші повернуться, усі інші борги буде закрито.

"Після повернення постачальниками універсальних послуг зазначеної вище переплати, ці кошти, у тому числі, повною мірою дозволять погасити заборгованість ДП «Гарантований покупець» перед виробниками за «зеленим» тарифом за відпущену ними у 2019 році електричну енергію", - пообіцяли у відомстві.

Нагадаємо, що Національна комісія з регулювання сфери енергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи для сонячних електростанцій, які було введено в експлуатацію на початку 2020 року. Вони тепер нижчі встановлених раніше. 

Зі свого боку Прем'єр міністр України Олексій Гончарук запевнив, що перегляд "зелених" енергетичних тарифів буде відбуватися через узгодження з інвесторами.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: Главком
У затопленому Бердянську електрострумом вбило двох чоловіків: один рятував іншого
1 хв на прочитання23 Липня 2021
Фото:
Перший Діловий телеканал
В Україні понад 35 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції
1 хв на прочитання22 Липня 2021
Німеччина оприлюднила угоду зі США про «Північний потік — 2»
Німеччина оприлюднила угоду зі США про «Північний потік — 2»
2 хв на прочитання22 Липня 2021
Главком
Мінінфраструктури хоче стимулювати використання водневого транспорту
1 хв на прочитання21 Липня 2021
Шахти із заборгованістю перед працівниками зобов'яжуть 80% прибутку спрямовувати на виплату зарплат
1 хв на прочитання21 Липня 2021
В Україні з'явилась сонячна електростанція без «зеленого» тарифу
1 хв на прочитання20 Липня 2021
В Україні знеструмлено 75 населенних пунктів, у столиці негода влаштувала деревопад
1 хв на прочитання20 Липня 2021
Країни Європи борються за зниження викидів: Іспанія у 2022 році закриє 85% вугільних електростанцій
1 хв на прочитання20 Липня 2021