Догори
Дати відгук

В листопаді хворих на COVID українців буде не менше ніж 10-12 тисяч щодня - епідеміолог

2 хв на прочитання07 Жовтня 2020, 08:48
Поділитись:

Україна продовжує боротися з пандемією коронавіруса. Попри діючий адаптивний карантин, все більше інфекційних хворих фіксується кожного дня. Інфекціоністи говорять, що сезонні захворювання на грип та ГРВІ тільки погіршать ситуацію.

В листопаді в Україні будемо бачити захворюваність не менше ніж 10-12 тисяч щодня. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV  заявив лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

За словами лікаря,  цього вже не зупинити, адже за 8 місяців, коли держава могла впровадити програми з інфекційної безпеки, насамперед на соціальних об'єктах – у дитячих садках, школах, лікувальних установах –   цього не було зроблено.

"Вони не підготувалися, вони не виділили достатнього фінансування і не створили жодного реального інструменту для того, щоб його могли впровадити, - говорить Александрін. - У нас однозначно буде досить серйозне збільшення COVID-19. ВООЗ прогнозує, що очікується виявлення COVID-19 на рівні 9 тисяч щодня. Але я думаю, це не межа".

На переконання лікаря, якщо в Україні  будуть дозволяти можливості лабораторної діагностики, то  в країні буде показувати й більше даних.

"Єдине, важливо, наскільки ефективно буде справлятися державна система охорони здоров'я з кількістю важких випадків. Тому що ми вже бачимо величезні проблеми щодо госпіталізації пацієнтів. У нас знову є випадки, коли лікувальні установи очікують по кілька днів на результати тестування. Якщо ми говоримо не про міста обласного значення, а про районні населені пункти, то там уже є величезна проблема", - завуважує Александрін.

До слова, Степанов розповів, куди поділися гроші на апарати ШВЛ для хворих на коронавірус.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.