Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • У Київській області офіційно з'явився перший природний ліс, за цінністю наближений до пралісів 

У Київській області офіційно з'явився перший природний ліс, за цінністю наближений до пралісів 

На площі 44 га.

1 хв на прочитання17 Жовтня 2021, 10:04
Фото: WWF-Україна Фото: WWF-Україна
Поділитись:

ДП "Тетерівський лісгосп" погодило Висновок про належність двох лісових ділянок до природних лісів, ідентифікованих WWF-Україна 2018 року. Це ділянки площею у 44,1 гектара, у межах ландшафтного заказника місцевого значення “Яхнівський”, на яких зростає одне з найбільших угруповань ялівцю звичайного.

Відтепер, на цих ділянках заборонені всі види рубок і лісова екосистема максимально захищена. Про це повідомляє Фонд дикої природи.

Фонд повідомляє, що цінні ліси знаходяться не лише в Карпатах.

Так, на Поліссі збереглися ділянки природних лісів, наближених до пралісів. Особливістю цінних лісів Полісся є те, що більшість з них знаходяться на вологих або заболочених територіях і представлені вільховими, березовими й сосновими лісами. Тут можна побачити казкові соснові бори та таємничі вільхові болота, де вік дерев сягає 200 років.

У межах Київської області експерти WWF-Україна ідентифікували 15 ділянок природних лісів загальною площею 149,6 га. Наразі тривають роботи з надання їм охоронного статусу.

Від початку 2021 року за сприяння WWF-Україна було створено 47 пралісових пам'яток природи в Закарпатській, Чернівецькій та Волинській областях загальною площею 5406,7 га. Три пам’ятки серед новостворених є поліськими, у межах Маневицького лісового господарства, площею у 95,5 га.

Нагадаємо, що в Україні лісгосп знищує праліси та квазіпраліси. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко