Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • В іспанський парламент обрали людину з синдромом Дауна — ймовірно, це перший парламентар із таким діагнозом у Європі

В іспанський парламент обрали людину з синдромом Дауна — ймовірно, це перший парламентар із таким діагнозом у Європі

Вона каже, що хоче, щоб її сприймали як особистість, а не через її інвалідність.

3 хв на прочитання14 Січня 2024, 14:21
Мар Гальсеран у парламенті Валенсії.
Фото: José Jordan/AFP/Getty Images Мар Гальсеран у парламенті Валенсії. Фото: José Jordan/AFP/Getty Images
Поділитись:

У парламент Іспанії обрали першу людину із синдромом Дауна. 45-річна Мар Гальсеран, імовірно, перший член регіонального чи національного парламенту з таким захворюванням у Європі. Про це повідомляє The Guardian.

Десятиліттями Гальсеран боролася за те, щоб люди з розумовою неповносправністю стали «частиною розмови». І тепер, коли вона стала першим в Іспанії парламентарем із синдромом Дауна, стало зрозуміло, наскільки їй вдалося досягти прогресу в цій справі.

«Це безпрецедентний випадок. Суспільство починає розуміти, що люди з синдромом Дауна можуть зробити великий внесок. Але це дуже довгий шлях», — сказала жінка.

У 18 років Гальсеран приєдналася до консервативної Народної партії після того, як її привабило те, що вона описала як прихильність до традицій.

У травні минулого року Гальсеран стала 20-м номером у списку кандидатів, яких Народна партія виставляла на регіональних виборах у Валенсії. Незабаром після цього стало відомо, що Гальсеран отримала місце в регіональному парламенті.

«Ласкаво просимо, Мар. Чудова новина для політики, яка долає бар'єри», — написав у соціальних мережах регіональний лідер Народної партії Карлос Масон.

Це досягнення виводить Гальсеран на перше місце серед небагатьох людей із синдромом Дауна, які подолали бар'єри, щоб увійти у світ політики. У 2020 році Елеонора Лалу стала першою людиною з генетичним розладом у Франції, яку обрали на державну посаду — членом міської ради північного міста Аррас, а ірландець Фінтан Брей увійшов в історію після того, як у 2022 році був обраний на політичну посаду в країні.

Гальсеран може стати першою в Європі людиною з синдромом Дауна, яка увійшла до регіонального чи національного парламенту, за даними Іспанської федерації людей із синдромом Дауна.

«Ми не чули ні про кого іншого. Це величезний крок вперед і приклад справжньої інклюзії», — сказав Агустін Матія Амор із Down España.

Він зазначив, що це досягнення також є відображенням десятиліть, які Гальсеран витратила на покращення статусу людей із синдромом Дауна в Іспанії. Понад 20 років Гальсеран працювала державним службовцем у Валенсії, останнім часом допомагала розробляти інклюзивну політику, а також чотири роки очолювала «Асіндаун» — валенсійську організацію, що займається допомогою сім'ям із дітьми із синдромом Дауна.

Хоча складання присяги Гальсеран віталося іспанськими ЗМІ, вона сказала, що реакція в інтернеті була неоднозначною.

«У соціальних мережах можна знайти багато чого. Є люди, які підтримують мене. Але є й інші, які вважають, що я не здатна. Але це люди, які не знають мене чи мого походження», — сказала вона.

Знайомлячись зі своєю новою роллю, вона описує її як величезну відповідальність.

«Я хочу навчитися робити це добре, заради жителів Валенсії, і що більш важливо, заради тих із нас, хто має інші здібності», — говорить парламентар.

Зрештою, вона сподівається, що її присутність у регіональному парламенті допоможе зруйнувати багато упереджень, які продовжують існувати в суспільстві, особливо коли йдеться про людей із синдромом Дауна.

«Я хочу, щоб люди бачили в мені особистість, а не лише мою інвалідність», — наголошує Гальсеран.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.