Догори
Дати відгук

В Іспанії винайшли біопластик, який роблять з оливок

Він зможе розкластися природним шляхом після використання, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин

1 хв на прочитання29 Червня 2020, 22:55
Поділитись:

Іспанський архітектор Хосеан Вілар і бразильський дизайнер Сільвана Катазін розробили в Барселоні біоматеріал з оливкових кісточок, який за властивостями нагадує пластик.

На відміну від звичайного пластика він зможе розкластися природним шляхом після використання, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин.

Для його створення використовуються оливкові кісточки — відхід виробництва оливкової олії, яку в Іспанії роблять як на великих підприємствах, так й у невеликих домашніх господарствах. Новий матеріал добре підходить для створення предметів інтер'єру, іграшок та інших виробів, які повинні служити при кімнатній температурі.

«Оливковий» біопластик з'явився на світ завдяки відкритому дослідницькому центру FabLab, створеному в Барселоні за підтримки Євросоюзу. Інноватори можуть там зробити прототип свого винаходу і перевірити життєздатність своєї ідеї.

Це не перший у світі проєкт створення біопластика з оливкових кісточок: схожий продукт торік з'явився в Туреччині. Але барселонські винахідники додають до роздроблених кісточок три таємні інгредієнти, які роблять матеріал більш гнучким і нетоксичним. В результаті його можна розплавити в каструлі, а потім додати пластику нову форму.

Створення більш екологічних видів пластику — це частина європейської стратегії захисту навколишнього середовища від пластикового забруднення. До 2030 року в Європі планують переробляти мінімум 50% всього пластика.

Нагадаємо, українці також розробили технологію створення біопластику.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко