Догори
Дати відгук

В боргах перед "Нафтогазом" винні українці та Мінфін

Про це заявили в Асоціації постачальників енергоресурсів

2 хв на прочитання04 Листопада 2020, 19:34
Поділитись:

В Україні необхідно терміново вирішити питання заборгованості, яка сформувалася у постачальників газу перед НАК «Нафтогаз України» через недосконале регуляторне поле. Про це завив голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Варто відзначити, що джерелами розрахунків учасників ринку з «Нафтогазом» за газ є кошти, отримані від населення, а також компенсації за пільгами та субсидіями, які надходять на спеціальні рахунки. Попри те, що побутові споживачі та Міністерство фінансів, як розпорядник компенсаційних коштів, істотно затримували перерахування, постачальники не застосовували штрафні санкції за несвоєчасну оплату рахунків ні до Мінфіну, ні до споживачів.

"Нафтогаз", своєю чергою, не пов'язаний відповідними урядовими постановами, охоче нараховував штрафні санкції постачальникам.

"Постачальники не мали юридичної можливості для виставлення тих штрафних санкцій, пені, які були виставлені "Нафтогазом" на кінцевого споживача. Тому, по суті, джерела погашення бути не може. Це ще одна категорія штучної заборгованості, яку необхідно буде вирішувати", - сказав Компан.

Ситуація із заборгованостями посилилася навесні 2020 року, коли Кабмін вирішив звільнити побутових споживачів від відповідальності за несплату комуналки, а також заборонив відключати їм газ. Газорозподільні компанії відзначають, що багато громадян після такого кроку уряду взагалі перестали платити за рахунками. При цьому відмовити населенню в наданні ресурсу було неможливо.

Всі кошти, що надходили, «Нафтогаз» зараховував в рахунок погашення старих боргів і з часом подав на газові компанії в суди через несвоєчасність розрахунків. Судові тяжби тривають донині, а віртуальні штрафи та пені, що перевищують 2,3 мільярда гривень, на невизначений час «зависли в повітрі».

Нагадаємо, в усьому Франківську встановлять індивідуальне опалення (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго