Догори
Дати відгук

В Австралії виробництво пшениці впаде на 34%, причини

Події Ель-Ніньо, як правило, приносять більш посушливі умови в регіони вирощування пшениц

1 хв на прочитання31 Липня 2023, 16:32
Image by free stock photos from www.picjumbo.com from Pixabay Image by free stock photos from www.picjumbo.com from Pixabay
Поділитись:

Слабший урожай четвертого у світі експортера пшениці завдасть удару по таким країнам-імпортерам пшениці, як Індонезія, В’єтнам і Китай, у період нестачі врожаю в США, Канаді, ЄС і Китаї, а також поновлення блокади з боку росії українських відправлень. Про це йдеться у пресрелізі Мінагро.

ABARES, австралійське урядове агентство, прогнозує різке зниження виробництва пшениці цього року на 34%, частково в очікуванні посилення погодних умов Ель-Ніньо. Події Ель-Ніньо, як правило, приносять більш посушливі умови в регіони вирощування пшениці в Австралії, що, як правило, знижує врожайність.

Австралійська модель прогнозу врожайності пшениці Gro, яка не враховує майбутній вплив цьогорічного Ель-Ніньо, наразі передбачає, що врожайність пшениці буде нижчою, ніж минулого року, але не настільки, як проектує ABARES. Аналіз Gro показує, що минулі Ель-Ніньйо принесли суперечливі результати посівам пшениці в Австралії, що свідчить про те, що ще занадто рано припускати, що виробництво суттєво знизиться.

Наприклад, сильний Ель-Ніньо в 2015-16 роках зменшила виробництво пшениці в Австралії того сезону лише на скромні 6% порівняно з попереднім роком. Навпаки, набагато слабший Ель-Ніньо в 2018-19 роках призвів до різкого падіння виробництва пшениці на 16%. Інший Ель-Ніньо, класифікований як помірний до сильного, стався в 2009-10 роках, і виробництво пшениці за цей сезон фактично трохи зросло.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро