Догори
Дати відгук

Уряд виділив кошти для Чорнобильської зони: на що витратять

Гроші підуть на підтримку безпечного стану енергоблоків та об’єкта «Укриття».

1 хв на прочитання24 Березня 2021, 13:54
Із державного бюджету виділили гроші на те, щоб зробити ЧЗВ екологічною Із державного бюджету виділили гроші на те, щоб зробити ЧЗВ екологічною
Поділитись:

Кабмін виділив понад мільйон гривень для екологізації ЧЗВ та остаточного виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС. Про це стало відомо 24 березня під час засідання уряду.

Усього з бюджету виділили 1 364 876,2 тис. грн. Їх витратять на підтримку безпечного стану енергоблоків та об’єкта «Укриття». Також уряд визначив заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

666 980 тисяч грн витратять на підтримку у безпечному стані першого, другого та третього енергоблоків ЧАЕС. А також сховища відпрацьованого ядерного палива та наявних сховищ радіоактивних відходів. Крім цього, кошти підуть на відшкодування фактичних втрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

227 377,7 тис. грн планують витратити на виведення з експлуатації та частковий демонтаж окремих систем і елементів енергоблоків. 

471 518,8 тис. грн підуть на організаційно-технічні заходи з управління, експлуатації, технічного обслуговування, ремонту систем, що працюватимуть у майбутньому, та забезпечення контролю за безпекою.

Нагадаємо, що нещодавно визначили межі Чорнобильського біосферного заповідника.  Це стало можливо завдяки узгодженню Проєкту землеустрою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.