Догори
Дати відгук

Уроки просто неба: вчительку підловили на порушенні маскового режиму

Діти в масках, учителька без

2 хв на прочитання15 Вересня 2020, 21:40
Фото з життєпису Андрія Шимка Фото з життєпису Андрія Шимка
Поділитись:

У новому навчальному році в українських школах почали практикувати так звані «зелені класи» – проведення уроків надворі, якщо дозволяє погода.

«"Зелені класи" – вимога часу. І учні, і вчителі максимально мотивовані на збереження очної форми навчання», – написав у своєму життєписі в Фейсбук Андрій Шимко, директор Березівської школи №2 на Одещині.

На світлинах видно, що вчителька березівської школи проводить урок без маски на обличчі, натомість усі учні в масках. 

Хоча постанова МОЗ вказує, що  під час уроку навіть у приміщенні маски не обов’язкові.

Андрій Шимко пояснив GreenPost, що одягати маску на урок чи ні –  це вибір дітей і їхніх батьків, а от для педагогічного персоналу масковий режим є обов’язковим.

Учительку на фото попередять, проте цим і обмежаться. Від початку навчального року вже двоє працівників школи отримали догани: технічка, яка самовільно відчинила ворота, і вчителька, учні якої «пішли в самоволку» за межі школи й купили їжу, котра не відповідає вимогам санітарного контролю школи, – шаурму (її довелось утилізувати).

Такі суворі порядки частково пояснюються тим, що в кінці серпня померла вчителька, хоча у неї не було виявлено COVID-19.

«Батьки перший навчальний тиждень не були готові до жорстких заходів безпеки – намагалися проникнути на територію тощо. Але з ними вдалося досягти консенсусу», – говорить Андрій Шимко.

Шкільне подвір’я дозволяє проводити навчання просто неба для трьох класів.

Педагоги домовляються між собою про те, коли який клас працюватиме в «зеленому класі». Після кожного заняття парти дезінфікують.

На Одещині тепла погода зазвичай тримається до кінця жовтня, тому у Березівській школі №2 розраховують, що зможуть весь цей час практикувати «зелені» уроки за умов гарної погоди та низької захворюваності серед учнів.

Наскільки ефективні «зелені класи» як засіб якомога довше зберігати очну форму навчання, поки що говорити рано.

Наразі у школі на Одещині відсутні 52 учні. Це 8,5-9% загальної кількості.

Раніше ми розповідали, що у Житомирі уроки геометрії проводять на подвір'ї (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.