Догори
Дати відгук

Унікальну балку під Кривим Рогом знищують бульдозери (відео)

Екоміністерство видало позитивний висновок попри заперечення екологів

2 хв на прочитання22 Червня 2020, 16:06
Поділитись:

Новий відвал (місце для складування відходів видобутку залізної руди) виростає на території Кривого Рогу. А точніше – у визначеній як об’єкт Смарагдової мережі Зеленій балці. Про плановану тут загрозливу для довкілля та історичної спадщини діяльність стало відомо рік тому, і коаліція громадських організацій "Досить труїти Кривий Ріг" виступила різко проти. Активісти надали свої зауваження у ході процедури Оцінки впливу на довкілля.

«Попри спротив природозахисників, "АрселорМіттал Кривий Ріг" розпочала роботи, і станом на зараз у Зеленій балці зняли родючий шар ґрунту та ведуться інші земляні роботи. Що буде з територією, яка охороняється міжнародним правом як частина Смарагдової мережі, чи встоять там кілька курганів і як діяльність позначиться на мешканцях прилеглих сіл і Макулану - питання відкриті. Ми подавали наші зауваження ще рік тому, коли існувало Мінприроди, але міністерство усе одно видало позитивний висновок. Його підписав перший заступник міністра Віктор Вакараш», - повідомила GreenPost координаторка "Досить труїти Кривий Ріг" Олена Шафранова.

«Досить труїти Кривий Ріг» та активна громадськість намагається врятувати цю унікальну місцевість.

«Балка Зелена, в якій росли червонокнижні рослини та мешкали червонокнижні тварини, тепер виглядає як місячний краєвид. Окрім того, що на цій території є кургани, тут протікає Інгулець, яка вже зараз виглядає скоріше як маленький струмок. Ця частина долини Інгульця визнана об’єктом Смарагдової мережі», - додає Олена Шафранова.


Всебра́тське—2 (також — Макулан) — мікрорайон Кривого Рогу, побудований у 1990-92 рр. австрійською фірмою «Гофман-Макулан» (назва будівельної фірми стала неофіційною назвою житломасиву) на замовлення Міноборони України для військовослужбовців, яких виводили з країн соціалістичного табору, що входили в організацію Варшавського договору. Новий житломасив побудований поряд з житломасивом Всебратське.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.