Догори
Дати відгук

"Укренерго" отримало можливість компенсувати витрати на транзит електроенергії за рахунок коштів європейських операторів

Обсяг компенсації напряму залежить від річних обсягів міждержавних перетоків електроенергії в магістральній мережі.

2 хв на прочитання03 Квітня 2024, 21:36
Компенсація витрат на транзит електроенергії Компенсація витрат на транзит електроенергії
Поділитись:

З 1 липня НЕК «Укренерго» зможе отримувати компенсацію витрат, які виникають при транзиті електроенергії з інших країн українськими магістральними мережами від європейських операторів, об’єднаних в ENTSO-E. Раніше такі витрати «Укренерго» покривалися українськими учасниками ринку електроенергії, які оскаржували це зобов’язання в судах. Тепер вони будуть позбавлені цього фінансового навантаження. Про це повідомляє "Укренерго". 

Для отримання компенсацій за європейськими правилами «Укренерго» приєдналося до ІТС-механізму – це багатосторонній договір між операторами енергосистем ENTSO-E, яким закріплений принцип компенсації витрат при транзиті електроенергії міждержавними інтерконекторами в європейській енергосистемі. Можливість стати стороною цього договору «Укренерго» отримало після набуття повноправного членства з ENTSO-E. 

Обсяг компенсації напряму залежить від річних обсягів міждержавних перетоків електроенергії в магістральній мережі. Чим більшим буде обсяг транзитної електроенергії, тим більшим буде обсяг компенсації за інфраструктурні витрати та технологічні втрати в мережі, які виникли під час її передачі. Отримані кошти «Укренерго» зможе направити на розвиток енергетичної інфраструктури. Компанія також  сплачуватиме свою частку за транзит української електрики мережами країн-сусідів. 

«Приєднання українського оператора до ІТС-механізму – ще один крок до інтеграції українського та європейського ринків електроенергії. Всі українські експортери та імпортери електроенергії працюватимуть за європейськими правилами в рівних умовах, а «Укренерго» отримуватиме компенсацію інфраструктурних витрат за принципом, яким користуються всі наші європейські колеги.  Перехід на єдині правила роботи з Європою позитивно впливатиме на розвиток міждержавної торгівлі електроенергією, та прибирає привід для судових суперечок між «Укренерго» та учасниками ринку. «Укренерго» також отримало ще одне джерело надходження коштів для розвитку міждержавних мереж», - зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитанняВчора
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
«План із занурення України у темряву не спрацює»: ЄС направив в Україну понад півтори сотні генераторів
1 хв на прочитання10 Квітня 2024