Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Україну накриє вулканічний пил з Іспанії, де відбувається виверження — чи варто хвилюватися

Україну накриє вулканічний пил з Іспанії, де відбувається виверження — чи варто хвилюватися

У повітряних масах збільшена концентрацій діоксиду сірки (SO2).

1 хв на прочитання21 Жовтня 2021, 16:04
Фото: Укргідрометцентр Фото: Укргідрометцентр
Поділитись:

На острові Пальма (Канарський архіпелаг, Іспанія) триває виверження вулкану Кумбре-В'єха. Останніми днями, вчені, за допомогою супутникового моніторингу, виявили переміщення територією Європи повітряних мас з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2 (який виділяється під час вулканічних вивержень).

Наразі, ці повітряні маси вже досягли території України. Але, як зазначають вчені, хвилюватися все ж не варто: перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах — 10–15 км, повідомили в Гідрометцентрі.

«Відповідно, на повітря, яким ми з вами дихаємо, це не впливає значним чином. У випадку випадіння опадів утворюється слабокислий дощ, який знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища. До того ж, синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною — повітряні маси доволі швидко переміщуватимуться територією нашої країни найближчими днями. І за прогнозами, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2 вже практично повністю залишить територію України, відходячи у східному напрямку», — зазначили фахівці.

Нагадаємо, що в Японії оголошено небезпеку через виверження вулкану.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко