Догори
Дати відгук

Українцям варто уникати тефлонових сковорідок та пластикових стаканчиків

"Вічними хімікатами" надзвичайно стійкі.

1 хв на прочитання21 Травня 2022, 15:30
Поділитись:

Екоактивісти закликають українців уникати товарів, які містять хімічні речовини PFAS, серед яких тефлонові сковорідки, одноразові стаканчики, коробки для піци, одноразові паперові контейнери, зубна нитка, водостійка туш тощо. Ці "вічними хімікатами" надзвичайно стійкі, не розкладаються в природі та здатні накопичуватися в організмі людини, негативно впливаючи на здоровʼя, повідомляє “Еко-Сервіс” у Facebook.

Ці речовини почали масово використовувати у виробництві побутових речей у 50-х роках минулого століття, а сьогодні їх знаходять у довкіллі та в організмі людини.

“PFAS, скорочено від пер- і поліфторалкільних речовин, – це сімейство речовин, що складається з понад 5000 хімікатів промислового виробництва. Їм віддають перевагу за довговічність і зручність, адже ці речовини мають антипригарні властивості, відштовхують воду, жир і плями”, – пояснили в матеріалі.

Дослідження показали, що PFAS-хімікатами повʼязані з порушеннями здоров’я, зокрема деякими видами раку, зниженням ваги  новонароджених, порушенням імунної, репродуктивної й ендокринної систем та навіть зниженням імунної відповіді на дитячі щеплення.

PFAS ще називають "вічними хімікатами", адже вони залишатися в природі протягом сотень або навіть тисяч років.

До слова, активісти рятують коней після "руського міра": стайня згоріла, врятувалися лише 12 тварин.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.