Субота, 04 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Українці знають рецепт коктейльних соломинок з жита та очерету

В Україні роблять трубочки для напоїв зі стебел жита і очерету, вони не розмокають ні в холодному, ні в гарячому, і розкладаються в компості за 3-6 місяців

1 хв на прочитання30 Травня 2020, 22:23 126
Фото: rubryka Фото: rubryka
Поділитись:

Пластикові трубочки (соломинки) для напоїв - також негативно впливають на довкілля. Пластик є пластиком, навіть якщо він маленького діаметру.  Як пише  rubryka, українська компанія Yes Straws виготовляє трубочки (соломинки) для напоїв зі стебел жита і з очерету. Це ноу-хау для всіх, хто дбає про екологію та розуміє важливість розвитку та використання  екологічних речей у побуті.

"Ми позиціонуємо це як одноразову екологічну альтернативу, яку можна викидати в органіку, компостувати. Соломинка з жита розкладається орієнтовно за 3 місяці, соломинці з очерету потрібно 6-8 місяців. Якщо я, наприклад, цю соломинку викину, вона потрапить в грунт - вона стане йому своєрідною підживленням, тому що це органічна частина. Ми не використовуємо жодних хімічних сполук для обробки, тому що людина вживає через соломинку напої", - пояснює операційний директор компанії Олеся Вершигора.

Єдиний ефект від трубочки - легкий, ледь помітний післясмак від вживання напою: якщо з жита - це легкий солодовий присмак, він практично не відчувається, з очерету - точно також може бути легенький присмак терпкий.

За словами Вершигори, у США було у 2018 році зафіксовано використання 500 млн пластикових соломинок в день. У Європі ця цифра в районі 100 мільйонів, в Україні - близько 1 мільйона, але може бути і більше.  

Нагадаємо, одеський проект Precious plastic Ukraine починає експеримент з перетворення «неліквідного пластику» на тротуарну плитку. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.