Догори
Дати відгук

Український бізнес і коронавірус: чого очікувати

Найбільшим впливом пандемії COVID-19 на бізнес може стати зменшення обсягів продажів у компаній

2 хв на прочитання14 Березня 2020, 03:12
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Найбільшим впливом пандемії COVID-19 на бізнес може стати зменшення обсягів продажів та грошового потоку компаній.  

Таку думку висловили 61% керівників та власників великих та середніх підприємств, які взяли участь в опиті Американської торгівельної палати в Україні та консалтингової компанії "Делойт", передає GreenPost із посиланням на повідомлення АТП.

Серед інших негативних чинників названо неможливість обслуговувати споживачів/клієнтів - 52%, та неможливість продовжувати звичайне управління бізнесом - 46%.

Найбільш необхідними заходами щодо підтримки працівників у поточному стані було визначено обмеження бізнес-поїздок - 89%, забезпечення віддаленої роботи - 87% та безпеки офісу, зокрема, антибактеріальними засобами, одноразовим посудом та термометрами - 82%.

Також серед необхідних заходів 81% опитаних вказали надання працівникам актуальної інформації та порад. Наразі компанії вже підтримують або планують підтримати своїх працівників шляхом обмеження бізнес-поїздок - 81%, забезпечення можливості працювати віддалено - 79%, надання працівникам актуальної інформації та порад - 74% і забезпечення безпеки офісу - 74%.

Водночас на питання щодо коригування цілей ефективності бізнесу в 2020 році 65% компаній-членів відповіли, що планують підтримувати заплановану ціль і лише 14% планують помірно зменшити цілі.

Згідно з даними опитування, 63% респондентів мають тимчасовий штаб, який відстежує ситуацію з COVID-19 на локальному рівні. Зазвичай до такого штабу залучені топ-менеджери та представники функцій HR, безпеки, адміністративної та в деяких випадках усіх функцій компанії.

Серед основних викликів під час впровадження дій підтримки в компанії респонденти зазначили складнощі в організації та реалізації дистанційної роботи. Ми будемо і надалі відстежувати ситуацію та ділитися локальними і глобальними практиками.

Як повідомляв GreenPost, Кабінет міністрів України з 11 березня заборонив всі масові заходи по країні терміном на 3 тижня. Рішення прийнято для протидії розповсюдженню коронавірусу SARS-CoV-2.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.